Bydlení a trendy? Vezměte to od podlahy!

Bydlení a trendy? Vezměte to od podlahy!
 

Kdo z vás ví, jaké jsou poslední trendy v bydlení a jaké právě teď frčí podlahy? Nevíte? Nevadí. My si na ně nyní společně posvítíme. Dozvíte se, proč stále více lidí volí ekologické dřevěné podlahy. Představíme si, jaké výhody mají dnes vinylové podlahy. Kdy naopak volit laminátové podlahy či odolnější rolové PVC, nebo že venkovní prkna na terasu už dávno nejsou jen ze dřeva. Připraveni? Jdeme na to.

Poslední trendy ve dřevěných podlahách

Dřevo bylo je a bude materiálem číslo jedna, když se budeme bavit o luxusu, přírodním vzhledu nebo dlouhé životnosti. Nová dřevěná podlaha zkrátka přinese do vaší domácnosti vždy něco navíc. I do tohoto nadčasového materiálu však promlouvají aktuální trendy, které vnáší do rozhodování i další faktory - náročnost pokládky, snadnost údržby a ekologii. Ano, čtete správně - ekologii. Dřevo je samo o sobě ekologický a obnovitelný materiál.

Zákazníky ale čím dál více zajímá také původ dřeva a zda jsou lesy, ze kterých pochází obhospodařovány udržitelně. Skvělým příkladem, kdy jsou dodrženy ty nejvyšší standardy jsou například ekologické dubové podlahy od českého výrobce Esco. Jejich kolekce the family. sází na kvalitu, tradice a dlouhodobou udržitelnost. Podlaha je vyrobena pouze z českého a slovenského dřeva z udržitelně obhospodařovaných lesů, garantovaných certifikací PEFC. 

Co vinylové podlahy a jejich trendy?

Vinyl bude vždy tím materiálem, který využijete takřka všude. Posledním trendem ve vinylových podlahách je určitě větší přizpůsobení domácnostem a jejich rozličným požadavkům.

“Zákazníci očekávají hlavně pohodlí a odolnost. Důležité pro ně je, aby byla podlaha tichá a měkká na došlap. Zároveň ji ale kromě obytných místnosti chtějí využívat v kuchyních, koupelnách, či na záchodě, takže přizpůsobení do vlhkých prostor nesmí chybět,” shrnuje aktuální trend Jakub Paleček, produktový specialista Supellex.

Aktuálně je v kurzu věrná imitace dřeva z dílny německého výrobce Wineo®. Avšak neokoukaný a moderní vzhled vinylové podlahy DesingArt je také plusem. Co třeba dekor v barvě mědi nebo v nordic stylu?

Rolové PVC umí být stylové!

Na PVC podlahy v rolích mnozí z nás vzpomínají ze škol či jiných veřejných prostor jako na něco příšerně nudného. To už ale dávno není pravda, PVC je dnes oblíbený materiál jak do komerčních prostor, tak i do domácností. Na ty se v poslední době zaměřil špičkový francouzský výrobce Gerflor, který se svojí inovativní kolekcí Designtex trefil do černého.

Aktuálně je největší poptávka právě po PVC podlaze s integrovanou filcovou podložkou, která usnadňuje pokládku, a především tlumí hluk i došlap. Protože to je to, co zákazníci chtějí! V domácnostech pak letí nejvíce motivy inspirované přírodou - dřevo a kámen. Avšak i u zátěžových vinylových podlah určených do komerčních prostor se motivy nedrží zpátky - oblíbenou volbou ve službách, průmyslu i obchodu jsou nyní výrazné, vesele laděné barvy. V kancelářích, pracovnách i rušných domácnostech pak vedou moderní dekory z kolekcí Designtime.

Aktuální trendy laminátových podlah

V domácnostech má i laminátová podlaha stále své místo, nejen díky tomu, že reprezentuje ekonomickou variantu, ale někdy i ze zdravotních důvodů.

“Zákazníky baví její snadná pokládka i údržba a rozhodně si vyberou mezi moderními dekory. Avšak cítíme zvyšující se zájem o lamino z důvodu, že se je to antistatický a antialergenní materiál. Podlaha tak výrazně ulehčuje život právě alergikům a astmatikům,” popisuje aktuální požadavky Otakar Šindler ze Supellexu.

Nejlepší zkušenost pak zákazníci hlásí s německým výrobcem Egger a jeho kolekcí Eger Prime.

 Aktuálně nejlepší venkovní terasová prkna?

Jestli se něco za poslední roky proměnilo, tak jsou to pokládky teras a venkovních podlah kolem bazénů a podobně. Samotné dřevo je totiž náročné na údržbu a mnohem rychleji podléhá přírodním vlivům. Jenže požadavky jsou jasné - minimální údržba a maximální odolnost. Posledním trendem ve venkovních prknech je tak využívání kompozitních materiálů. S přihlédnutím k dalším požadavkům moderní doby, jako je ekologie nebo zájem o dřevo z udržitelného hospodářství, je pak aktuálním hitem speciální WPC materiál od českého výrobce GardenDeck. Ten reprezentuje moderní spojení dřeva a vysoce odolných materiálů, které eliminují jeho nevýhody.

 

 

Komentáře jsou u tohoto článku zakázány