Co je infračervené podlahové vytápění?

Co je infračervené podlahové vytápění?

Než se dostaneme k podrobnostem infračerveného vytápění, probereme si podlahové vytápění. Systém podlahového vytápění dělá přesně to, co je uvedeno na obalu - doslova vytápí váš domov prostřednictvím systému, který je instalován pod podlahou nemovitosti. Tato moderní technologie vytápění je navržena tak, aby udržovala teplo v nemovitostech úspornějším a účinnějším způsobem než konvekční vytápění. Toho je dosaženo rovnoměrným rozptýlením energie o nízkém příkonu po velké ploše, která pak ohřívá místnost.

Výrobci nyní spojili tento systém podlahového vytápění s relativně novým konceptem infračerveného vytápění. Tyto infračervené systémy podlahového vytápění fungují stejným způsobem jako elektrické podlahové vytápění s tím rozdílem, že využívají sálavé vytápění, které předává teplo předmětům a osobám přímo, nikoliv ohříváním vzduchu.

Na rozdíl od běžných infračervených panelů, které stačí připevnit na stěnu a připojit k elektrickému obvodu, je instalace podlahového vytápění o něco složitější. Jak se infračervené podlahové vytápění instaluje?

Pokud jde o infračervené podlahové vytápění, většina lidí se rozhodne pro instalaci infračervené fólie, která se položí pod podlahu.

Po odstranění stávající podlahy lze infračervenou fólii nainstalovat v několika jednoduchých krocích:

Příprava podkladu - Než se instalatér pustí do pokládky infračervené topné fólie, musí na podklad položit vrstvu izolačního materiálu, který zabrání úniku tepla skrz podlahovou desku.


Rozložení infračerveného systému - Jakmile je podklad hotový, musí instalatér rozbalit infračervenou topnou fólii a rozřezat ji na jednotlivé fragmenty, které by měly být rozloženy po celé místnosti.


Připojení systému k elektrickému obvodu - Instalatér pak připojí vodič k měděné svorce na každém pásu infračervené fólie, která umožňuje dodávku elektrického proudu.


Namontujte řídicí zařízení - Abyste se ujistili, že regulátor tepla funguje správně, instalatér poté pod fólii připevní tepelné čidlo. akmile instalatér dokončí tyto kroky a systém úspěšně otestuje na případné závady, může vyměnit podlahovou krytinu za horní část fólie.

A protože životnost infračervené topné fólie je 45-50 let, nebudete se muset brzy obávat její výměny.

Nízké nároky na údržbu
Vzhledem k tomu, že v infračerveném topném systému nejsou žádné pohyblivé části, je zde velmi malé riziko opotřebení. V mnoha případech nebudete muset infračervený systém na rozdíl od kotlů a tepelných čerpadel ani servisovat.

Účinnější než systémy ústředního vytápění
Infračervené topné systémy ohřívají předměty, nikoliv vzduch - v podstatě tak odpadá prostředník - a proto jsou mnohem účinnější než ústřední topné systémy. Navíc infračerveným topným systémům obvykle trvá jen tři až pět minut, než se dostanou na plnou intenzitu tepla, takže můžete zapomenout na to, že byste museli čekat, než se zahřejete.

Chcete se dozvědět více o tom, jak infračervené vytápění funguje? Základy jsme vám nastínili v našem průvodci infračervenými topnými panely pro začátečníky.

Nenarušuje estetiku
Obáváte se, že estetický vzhled vašeho domova bude narušen topným systémem? S infračerveným podlahovým vytápěním to nebude problém. Po domě nebudou rozmístěny žádné objemné radiátory nebo kotle - místo toho bude váš systém podlahového vytápění zcela mimo dohled.

Vhodné pro většinu domů
Systémy podlahového vytápění jsou vhodné pro většinu nemovitostí ve Velké Británii - od moderních novostaveb až po tradiční chalupy. Systém však bude účinný pouze v případě, že je nemovitost dobře izolovaná.

Každý, kdo bydlí v památkově chráněné nemovitosti, může zvážit instalaci infračerveného podlahového vytápění, protože neovlivní celkový vzhled domu. Pro instalaci systému však bude nutné dočasně odstranit stávající podlahu, proto se ujistěte, že k tomu máte souhlas.

Žádné hlukové zatížení
Infračervené podlahové vytápění je při provozu tiché, protože v systému nejsou žádné pohyblivé části. To je výhodné zejména pro lidi žijící v rodinných  domech a chalupách.

Lze kombinovat se solárními panely
Chcete jít ještě dál? Snižte své účty a uhlíkovou stopu ještě více tím, že infračervený systém podlahového vytápění spojíte se solárními panely.

 

Komentáře jsou u tohoto článku zakázány