Co je korková podlaha?

Co je korková podlaha?

Korková podlaha je výjimečný typ podlahových krytin, který svými kvalitami překonává mnoho běžně používaných materiálů. Jedná se o podlahu, jejíž hlavní složkou je korek, což je přírodní materiál s vynikajícími vlastnostmi. Korek je totiž nejlepším přírodním tepelným izolantem, a proto jsou korkové podlahy výrazně teplejší na dotek než jiné druhy podlah.

Korkové podlahy jsou ideální volbou pro obytné místnosti. Díky své příjemné teplotě jsou příjemné pro chodidla a zároveň pomáhají udržovat teplotu v místnosti. Pokud se rozhodnete pro korkovou podlahu do kuchyně s celoplošným lepením, zaručujeme, že vaše nohy budou zažívat nevídaný komfort.

Nabízíme také korkové podlahy v plovoucím systému. Při pokládce korkových podlah v plovoucím systému oceníte vysokou rychlost a čistotu práce. Plovoucí systémy korkových podlah jsou navíc vybaveny 2mm izolační korkovou podložkou, která vám zajistí ještě lepší komfort při chůzi a zároveň plní funkci tepelné izolace.

Korkové podlahy nejsou jen funkční, ale také estetickým prvkem vašeho bydlení. Velmi oblíbené jsou designy z řady Identity, kde je korek probarvený, což podlaze dodává pocit luxusu.

Korkové podlahy jsou vyráběny z drtě korkové kůry. Tato kůra se získává loupáním z korkových dubů, které rostou především v Portugalsku, Španělsku a dalších oblastech kolem Středozemního moře. Loupání kůry je možné provádět každých devět let, a to od věku dvaceti pěti let stromu. Korkové duby jsou šetrné k životnímu prostředí, neboť se dožívají až 250 let a díky pravidelnému loupání kůry spotřebovávají více CO2 než jiné druhy stromů.

Komentáře jsou u tohoto článku zakázány