Dekorativní vymývaný beton

Dekorativní vymývaný beton

Chcete spojit výborné vlastnosti betonu a docílit hezkého povrchu plochy?

Pokud přemýšlíte nad řešením venkovní plochy, máme pro vás betonové řešení s pohledovou estetikou současně.

Systém dekorativního vymývaného betonu Granisol nabízí řešení pro chodníky i příjezdové cesty, pěší zóny a parkovací plochy. Dají se tímto dekorativním betonem řešit i plochy kolem bazénů a jezírek, je protiskluzný. Dekorativní vymývaný beton je vhodný i pro plochy teras a jednoduše veškerých ploch kolem staveb.

Asi každý zná beton a ví, že se jedná o velmi kvalitní odolný stavební materiál, který je tvořen pojivem, plnivem a vodou. V tomto případě je to cement, kamenivo a voda. Po zatuhnutí se z této směsi stane pevný kompozit s vysokou odolností a nabízející zajímavé vlastnosti.

Tento článek nabídne informace o dekorativním vymývaném betonu Granisol, který je tvořen základním cementovým betonem a pomocí důmyslné technologie je tento dotvořen do vzhledově atraktivní plochy. Přitom neztrácí nic ze svých kvalitních vlastností a ekologičnosti.

V čem spočívá speciální technologie vymývaného dekorativního betonu? Jedná se o kontrolované vymývání povrchu aplikovaného betonu, který obsahuje kamenivo, například oblázky či kamennou drť. Kamenivo je obnaženo vymýváním až do hloubky 5 mm a betonová plocha tak získá velmi zajímavý dekor.

Vše se provede tak, že nejprve je povrch betonu ošetřen speciálním postřikem. Po technologické přestávce následuje vymývání vrstvy cementového tmelu tlakovou vodou do hloubky 2 až 5 mm. Obnažené kamenivo zůstává nadále dostatečně pevně ukotveno v betonu. Výrobce dodává kamenivo o velikosti zrna 8 a 16 mm.

Zdroj Youtube.com - Cemex Czech

Pro realizaci je vhodný mrazuvzdorný beton, který je také odolný vůči posypovým solím. Pro dekorativní vymývaný beton je užíváno různých pigmentů a vzhledů kameniva stanovené velikosti 8/16 mm. Směs se vylije na zhutněný povrch, na kterém je aplikována PE fólie a ostatní pomocné doplňky pro klasickou tvorbu betonových ploch.

Jakmile je betonová směs vyrovnána a uhlazena, tak se aplikuje výše popsaný postřik, tento má za úkol zastavit hydrataci obsaženého cementu. Vše je založeno na tom, že postřik díky zastavení hydratace cementového pojiva umožní po 24 hodinách pomocí tlakové vody vymýt a tím obnažit obsažené kamenivo.

Takto, poměrně rychle zhotovená plocha, nevyžaduje žádnou speciální údržbu během dlouholetého užívání. Dekorativní vymývaný beton velmi dobře odolává solárním účinkům, nevadí mu samozřejmě ani voda a je mrazuvzdorný. Tloušťka vrstvy dekorativního vymývaného betonu je ovlivněna předpokládaným zatížením plochy, které může být klidně vysoké.

Velký výběr stavebnin v akci najdete zde

Díky široké nabídce škály kameniva a možnosti pigmentace betonu je možné použít dekorativní vymývaný beton prakticky ke každému domu a ke každé fasádě. Přitom vám zůstává vysoce odolná, bezúdržbová plocha s přírodním vzhledem. Díky odolnosti UV záření je plocha stálobarevná.

Obrázky a informace CEMEX Czech Republic, s.r.o.

Pavel Hanzelín - portál Podlahy.com

 1. Jana

  Dobrý den, prosím je nějaká firma která je schopna položit vymývaný beton okolo bazenu? Sama to technicky nezvládnu a bohužel se mi nedaří nikoho takového najít. Děkuji

 2. Lavičková Slavomíra

  Dobrý den, prosím je možné položit dekorativní beton na původní venkovní beton, který má samoz. různé spáry nebo nerovnosti? Děkuji, Lavičková, Louny

 3. Dan

  Ano, prodej systému vymývaného betonu CEMEX GRANISOL byl ukončen - ukončení dovozu potřebné chemie.

 4. Petra

  Granisol - vymyvany vězeň prý firma Cemex už neutralizuje.?

Napsat komentář