Delší životnost podlahové krytiny podpoří rohože

Delší životnost podlahové krytiny podpoří rohože

Kdo by neznal rohožku, která se mnohdy bezděčně povaluje u vchodových dveří?

Jenže rohože, rohožky a podlahová krytina, ať už máte jakoukoliv, tvoří nerozlučitelný pár.

Právě rohožky se postarají o to, aby většina kamínků a dalších nečistot ulpěly zde a nepoškozovaly parkety, plovoucí podlahu, linoleum nebo se nešpinil zbytečně koberec. Rohože a rohožky rozdělujeme na vnitřní a venkovní a pak samozřejmě podle jejich specifických vlastností, o kterých mnohdy nemáme ani páru.

Dnešní článek bude malým průvodcem ve světě rohoží, které mimo toho, že zachycují špínu, zachycují vlhkost a brání uklouznutí.

Rohožky jsou první čistící zónu, kde využijete jak rohože venkovní (kaučuk, guma a jiné) tak vnitřní, které bývají povětšinou textilního rázu. Kombinací obou získáte dvě účinné čistící zóny, které přispějí k ochraně podlahové krytiny.

Vnitřní čistící rohože rohožky
Tkanina může být z antistatického a nelámavého vlákna se schopností zadržovat vlhkost. Vinylový podklad se zase postará o to, aby rohož neklouzala po povrchu podlahy a ani jí nešpinila. Bývají rovněž atestovány na požární odolnost.

Nalepovací rohožky
Čistící vrstvené rohože obsahující antibakteriální složku se hodí do suchých prostor. Přilnavý povrch v každém jednotlivém díle zachycuje nečistoty z bot. Každá vrstva je vhodná na „jedno použití“ a až je znečištěná tak, že nemá čisté místečko, odtrhne se a tím se odkryje nová a čistá vrstva.

Kaučuková vchodová rohož
Rohož s mřížkou se většinou umisťuje před vchodové dveře a slouží k očištění největšího nánosu nečistot na obuvi. Vhodné je doplnit ještě vnitřní rohoží. Rohožky slouží k zachycení nečistot, proto si je nepleťte s běhouny či dekorativními rohožemi, které slouží jednak ozdobným účelům a abychom nestáli po vyzutí obuvi na chladné zemi a nešpinili si ponožky. Kaučuková rohož může být též vsazena do ocelového či hliníkového rámu.

Dekorativní rohože a rohožky
Ty se mohou dělit na ty praktické, které ozdobí a navíc i zachytí nežádoucí kamínky, bláto a špínu. A pak čistě na dekorativní, kdy nechcete stát na chladné dlažbě při přezouvání se do papučí. Většinou se rohože vnitřní a venkovní kombinují, pokud bydlíte v rodinném domě. V panelákových bytech se rohožky pokládají před vstupní dveře a vstupujete buď boso, nebo s již řádně očištěnou obuví.

Podlahové krytiny v akci najdete zde

Kombinace venkovní a vnitřní rohože výrazně přispívá k ochraně Vaší podlahové krytiny.

Gabriela Kortová - portál Podlahy.com

Napsat komentář