Desky Durélis s perem a drážkou odolné proti vlhkosti

Desky Durélis s perem a drážkou odolné proti vlhkosti

Desky Durélis s perem a drážkou odolné proti vlhkosti jsou vhodné pro pokládku konstrukčních i nekonstrukčních podlah, a to i ve vlhkém prostředí. Desky lze použít i pro svislé aplikace.

Dřevotřískové desky s vysokou hustotou se speciálním zkoseným profilem drážky na dvou nebo čtyřech hranách. Profil s drážkou zajišťuje vysokou stabilitu a snadnou montáž a umožňuje skryté přibíjení nebo šroubování desek. Podlahy Durélis mají vysokou tvrdost a tvrdý a nebroušený povrch. Díky tomu má podlaha Durélis vysokou odolnost proti nárazu. Tvrdý, vysoce utěsněný povrch výrazně usnadňuje čištění podlahy. Podlaha Durélis se vyrábí s použitím melaminového lepidla, které nejenže zajišťuje zachování pevnosti podkladu, ale také minimalizuje bobtnání a lineární rozměrové změny, a to i ve velmi vlhkých podmínkách. 

Během pokládky a zejména po ní musí být desky optimálně chráněny před jakýmkoliv přímým kontaktem s vodou. Měly by být pokládány rovně na přepravní plošiny. Svisle se mohou desky ukládat pouze tehdy, pokud není možné zabránit jejich kontaktu se zemí. Je třeba se vyhnout stohování na roštu. Desky se mohou při měnících se vlhkostních podmínkách rozpínat/smršťovat, proto je třeba vždy zajistit prostor pro případ rozpínání. Používejte vhodné řezací, frézovací a vrtací nástroje. Volba typu podlahy se řídí požadovanou nosností a předpokládanými podmínkami (třída životnosti). Rošty a drážky lze zakrýt podlahovou krytinou.

Pro zajištění dobré stability a kluznosti podlahy se doporučují následující operace: určit optimální kombinaci rozteče nosníků a typu prken, položit prkna podle vzoru, krátké hrany umístit v rohu na příčný nosník, drážky opatřit lepidlem, vyplnit malé otvory, před pokládkou podlahové krytiny podlahu zbrousit a vyrovnat. Obvod podlahy a řezané hrany musí být podepřeny příčnými nosníky. Dbejte na to, aby desky byly podepřeny minimálně 18 mm. U některých podlah může docházet k prosakování vlhkosti ze dřeva nebo betonu. Při instalaci parotěsné vrstvy se to nesmí připustit.  Vždy je dobré se poradit s odborníky ve světě podlah.

 

Komentáře jsou u tohoto článku zakázány