Ekologické a tiché kompozitní podlahy

Ekologické a tiché kompozitní podlahy

Kompozitní podlahy jsou poměrně novým druhém podlahových krytin, které se nedají zařadit mezi vinylové, PVC nebo dřevěné podlahy. Tento speciální druh podlahové krytiny se velmi podobá laminátovým podlahám, protože má stejně jako ony vnitřní nosnou desku. Jednotlivé dekory podlah se pak tisknou přímo na desku, která je navíc opatřena ochrannou a odolnou vrstvou, která zamezuje průniku vlhkosti a zároveň působí preventivně proti odření a škrábancům. Spodní část podlahy je opatřena korkovou podložkou, která zajišťuje komfort došlapu a příjemně tichou chůzi.

Tento typ podlah má řadu skvělých vlastností, mezi které patří především velmi snadná a hygienická údržba. Podlaha je voděodolná, nenasákavá a statická. Díky ochranným vrstvám je velmi dobře vybavena vůči poškrábání a opotřebení, proto vám dlouhá léta vydrží jako nová. Na samotný došlap je podlahová krytina velmi komfortní a pohybujete se po ní opravdu tiše. Kompozitní podlaha je zároveň statická a protiskluzová. Kompozitní podlahy mají velmi blízko k ekologii, jejich jádro totiž obsahuje více než 70 % obnovitelných materiálů. Velkou výhodou kompozitních podlah jsou inovované stabilní zámky, díky kterým do podlahy nepronikne vlhko. Kompozitní podlahy se tedy dají s úspěchem doporučit do koupelen, kuchyní i chodeb.

Nejlepší výběr vždy učiníte, pokud si podlahu prohlédnete osobně. Navštivte některou z poboček Světa podlah Supellex v Praze, Brně, Ostravě, Plzni a Zlíně. Jejich specialisté se vám budou pečlivě věnovat, představí vám řadu kompozitních podlah a zodpoví všechny vaše dotazy. Zároveň vám rádi doporučí vyhledat vhodnou realizační firmu ve vašem okolí. Podlahy už dodávájí desítky let, proto májí zkušenosti s řadou zručných řemeslníků i šikovných realizačních firem.

 

 

 

Komentáře jsou u tohoto článku zakázány