Jaké podlahy jsou vhodné pro alergiky?

Jaké podlahy jsou vhodné pro alergiky?

Podle akademie alergického astmatu a imunologie má více než 50 % domácností přítomno alespoň šest detekovatelných alergenů. Proč by k tomu tedy měla přispívat vaše podlaha?

Jaká je nejlepší podlaha pro alergiky?

Pokud budete zkoumat nejlepší podlahy pro alergiky, zjistíte, že podlahy s tvrdým povrchem jsou nejbezpečnější podlahy pro alergie. Tyto typy podlah (včetně tvrdého dřeva, korku a LVT) se snadno čistí a nezachycují alergeny jako koberec. I když jsme to zúžili na podlahy s tvrdým povrchem, existuje spousta možností, které je třeba zvážit. Vodotěsné podlahy (vinilové desky, LVT a LVP ) jsou skvělou volbou pro ty, kteří potřebují odolnou podlahu, která nenaruší jejich alergie. Další možností je přírodní linoleum DLW Flooring nebo Forbo, které splňují normu EN 71-3 pro bezpečnost dětských hraček, což je jasný ukazatel jejich nezávadnosti. 

Pojďme si projít některé aspekty, které je třeba vzít v úvahu při hledání nové voděodolné podlahy bez alergenů:

Vzhledem k tomu, že voděodolná podlaha je tvrdý povrch, nezachytí roztoče ani alergeny, jako je pyl, plísně , prach a srst domácích mazlíčků. Díky tomu se neuvěřitelně snadno čistí , což je užitečné zejména v období alergií. Pro lidi s astmatem a určitými alergiemi je dalším aspektem, který je třeba zvážit, úroveň VOC (těkavé organické sloučeniny) podlahy. Většina podlah uvolňuje určitou úroveň VOC, dokonce i podlahy z přírodního tvrdého dřeva. Tyto emise jsou způsobeny řadou faktorů, jako je lepidlo a povrchové úpravy použité na podlahu.

Během posledních několika let si některé voděodolné a laminátové podlahy získaly pověst díky vysokým úrovním VOC. Z tohoto důvodu se mnoho majitelů domů obává mít tyto produkty ve svých domovech. Mnoho výrobců podlah však používá materiály, které jsou bezpečné pro alergiky a astmatiky a které splňují přísné certifikace kvality vnitřního ovzduší.

Lepidla na podlahy mohou také obsahovat vysoké množství VOC. Výhodou vodotěsných podlah je to, že mnohé se dodávají ve volně uložených nebo zaklapávacích konstrukcích, které nevyžadují lepidlo. Pokud potřebujete podlahu přilepit, jsou k dispozici možnosti s nízkým obsahem VOC a bez VOC. Vždy se ujistěte, že produkt má správné certifikace.

.

Komentáře jsou u tohoto článku zakázány