Jakou vinylovou podlahu do kuchyně?

Jakou vinylovou podlahu do kuchyně?

Vinylové podlahy jsou oblíbenou volbou mnoha majitelů domů díky snadné instalaci, odolnosti a dlouhé životnosti. Je také odolný proti poškození, takže je skvělou volbou pro oblasti s vysokým provozem.

 

Vinylové podlahy lze použít v celém domě, včetně koupelen a kuchyní. Můžou být dokonce použity jako náhrada tradičních dlaždic. Na rozdíl od dlaždic je vinyl teplý a pohodlný na chůzi a zároveň je dostatečně pevný, aby vydržel těžký nábytek. Stejně jako dlaždice však může být náchylná k poškození a je třeba dbát na to, aby nebyla vystavena nadměrné vlhkosti. Toho lze dosáhnout správným utěsněním a použitím silikonových tmelů. Celkově jsou vinylové podlahy všestrannou a odolnou možností pro ty, kteří chtějí aktualizovat podlahu svého domova.

Vinylové podlahy do kuchyně a koupelny

Vinylové podlahy jsou oblíbenou volbou do koupelen a kuchyní díky své životnosti a odolnosti proti vlhkosti. Na rozdíl od jiných typů podlah na HDF deskách nemá vinyl žádnou bobtnavou vrstvu, což z něj činí bezpečnou variantu pro použití v koupelně. Vinylové podlahy se navíc do kuchyní doporučují, protože jsou odolné proti vlhkosti a snesou i velký provoz. Do koupelen i kuchyní je důležité vybrat vinylovou podlahu s vysokou odolností, aby zvládla opotřebení.

Pokládka vinylové podlahy v koupelně a v kuchyni

Při výběru vinylové podlahy do kuchyní a koupelen je důležité zvážit, zda se rozhodnout pro lepený vinyl nebo vinyl se zámkovým spojem. Povrch vinylových podlah je dán výrobním procesem, nelze jej tedy volit jako u dřevěných podlah. Někteří výrobci nabízejí velmi matný povrch, který je vhodný do koupelen a kuchyní, protože je méně náchylný na viditelné skvrny. Při výběru designu je důležité vzít v úvahu další prvky místnosti, jako je barva kuchyňských skříněk. Klíčem k pokládce vinylových podlah v kuchyních a koupelnách je minimalizace pronikání vlhkosti do materiálu. Toho lze dosáhnout obvodovou izolací podlahy, například vhodným silikonovým tmelem. Pokládku vinylové podlahy se doporučuje přenechat profesionálům.

 

Komentáře jsou u tohoto článku zakázány