Jaký olej na dřevěnou terasu?

Jaký olej na dřevěnou terasu?

Dřevěná terasa je někdy označována za příjemnou klasiku, zvláště pro ty, kteří milují autentický pocit, který dřevo přináší do jejich života. Je to jako byste měli kousek přírody přímo ve svém domově, na dosah ruky. Ideální místo pro chvíle odpočinku.

Každá dřevěná terasa, bez ohledu na to, z jakého druhu dřeva je postavena, ať už je to borovice, smrk, dub, jasan, modřín evropský či sibiřský, nebo dokonce některé z exotických dřevin, jako jsou teak, bangkirai, bukit, garapa, cedr, massaranduba či merbau, je jedinečná. Stejně tak je jedinečná údržba, které tyto terasy vyžadují.

Jak už je to se všemi dobrými věcmi v životě, i dřevěná terasa vyžaduje určitou péči, abychom si mohli užívat její krásy na maximum. A tato péče je o to důležitější, pokud nechceme, aby se z naší krásné terasy stal jeden den jen hromada ztrouchnivělého dřeva na zátop. A věřte mi, v takovém případě byste nebyli prvními, kteří by takovou chybu udělali. Proto je důležité, abychom se věnovali pravidelné údržbě naší dřevěné terasy.

Jak často bychom měli terasu ošetřovat? Minimálně jednou do roka. Ideálně bychom měli terasu překontrolovat a opatřit vhodným nátěrem na jaře nebo na podzim. A to ještě více platí, pokud máme terasu postavenou z dřeva, které je vystaveno extrémním povětrnostním podmínkám.

Nicméně je třeba vědět, jaký nátěr na dřevo použít. Ne všechny nátěry jsou vhodné pro všechny druhy dřeva. Každý druh dřeva "vyžaduje své" a použití nevhodného nátěru nebo ochranného přípravku by mohlo vést k nenapravitelným škodám.

Doporučujeme používat výhradně terasový olej pro nátěr dřevěné terasy. Lazury nejsou určené na pochozí plochy. Pokud byste natřeli terasu lazurou nebo barvou, tak se barva na nejvíce namáhaných místech vychodí a následná renovace bude muset být celoplošná. Olej je tedy nejlepší volbou, ale je dobré mít na paměti, že ho je také potřeba každý rok nanášet. Pokud ne, začne se odlupovat a povětrnostní vlivy dokonají své dílo zkázy.

Takže pokud chcete mít krásnou dřevěnou terasu, pamatujte na to, že je nutné věnovat jí trochu času a péče. Vyčleňte si jeden den v roce na její údržbu a zbytek roku si ji můžete užívat v plné míře.

Komentáře jsou u tohoto článku zakázány