Korkové podlahy se skvělými izolačními vlastnostmi

Korkové podlahy se skvělými izolačními vlastnostmi

Korek je považován za nejlepší přírodní izolant. Z toho důvodu se stále více objevují v našich domácnostech korkové podlahy. Komfortně se po nich hodí a sluší každé místnosti. Vyrábí se z kůry dubu korkového a získávají mnoho pozitivních vlastností. Podlahy z korku jsou lehké, pružné, odolné proti vlhkosti a skvěle izolují. Pokud vás tyto podlahové krytiny zaujaly, podívejme se blíže na to, v čem jsou výhodné a kam se hodí!

Korkové dlaždice lepené nebo se zámkovým spojem

V e-shopech a obchodech zakoupíte korkové dlaždice pro celoplošné lepení o rozměrech 300 x 300 mm nebo 300 x 600 mm. Na pokládku jsou pohodlnější korkové plovoucí podlahy se zámkovým spojem, které jsou tvořeny korkovou podložkou, nosnou HDF deskou a nášlapnou vrstvou z korku. Světovým výrobcem těchto podlah je například společnost Wicanders, která vám přináší několik kolekcí korkových podlah.

Přednosti korkových podlah

Uveďme si, jaké jsou výhody korkových podlah. Kromě toho, že tepelně a zvukově izolují, neponičíte je nábytkem ani jinými těžkými předměty, neboť mají tvarovou paměť. Působí antistaticky a nezadržují na svém povrchu prachové částice. Z toho důvodu jsou vhodné pro alergiky a astmatiky. Zároveň se na nich neusazují plísně, mají antibakteriální vlastnosti a splňují ekologické hledisko.

Pozor na dopad přímého slunce na podlahu

Po korkových podlahách se vám bude příjemně chodit. Jsou pružné, nenamáhají klouby a při kontaktu s bosou nohou nestudí. Tyto podlahy jsou odolné vůči nečistotám a skvrnám a dodají každé místnosti osobitého ducha. I korkové podlahy však mají nějaké „slabiny“. Vlivem slunce mohou zesvětlat a neměli byste po nich přesouvat nábytek. Nehodí se na podlahové topení a vyžadují pravidelnou údržbu.

Jak pečovat o korkovou podlahu?

Korkovou podlahu byste měli pravidelně čistit stíráním vlhkým mopem. Nepoužívejte přípravky na mytí nádobí ani s přídavkem chlóru, které by mohly narušit ochrannou vrstvu. Podlahu s olejovými a voskovými povrchy pravidelně jednou týdně ošetřete speciálními přípravky a jednou do roka ji převoskujte. V případě opotřebení nahraďte starou vrstvu laku za novou.

 

Korková podlaha do každé obytné místnosti

A do jakých místností položit korkovou podlahu? Vyjímat se bude zejména v obývacím pokoji a ložnici. Ošetřenou korkovou podlahu však můžete instalovat také do kuchyně, jídelny nebo dětského pokoje. Více namáhaná místa se ale mohou časem poškodit, ale můžete provést lokální renovaci. Korkové podlahy doporučujeme do všech panelákových bytů i rodinných domů!

 

 

Napsat komentář