Kvalitní podložka pod vinylovou podlahu

Kvalitní podložka pod vinylovou podlahu

Důležitý je výběr podložky

Kvalitní izolační podložky pod vinylovou podlahu napomáhá zlepšit celkový komfort i některé praktické vlastnosti. Z toho důvodu je nesmírně důležité věnovat pozornost nejenom samotné podlaze, ale také tomu, co přijde pod ni. Jaké druhy podložek existují a podle čeho vybrat tu správnou?

Kvalitní podložka pod vinylovou podlahu

Podložky pod vinylovou podlahu napomáhají zlepšit vlastnosti podkladu a připravit vhodné výchozí podmínky pro položení samotné plovoucí podlahy. Využít se tak dají nejenom pod vinylovou, ale také pod laminátovou podlahu. Pro tento účel se obecně doporučují specializované podložky určené přímo pro tento účel. Podkladový materiál totiž musí mít minimální pevnost v tlaku. Kvalitní podložka navíc pomůže prodloužit životnost plovoucí podlahy a zlepší komfort při jejím užívání. Hlavním účinkem podložky bývá ztlumení kročejové hluku a zlepšení tepelné izolace.

Silnější podložky pro lepší izolaci a dorovnání nerovností

U podložky pod podlahu se vybírá nejenom materiál, ale také tloušťka. Tenké podložky se hodí převážně do bytů, kde je již připravený podklad bez nerovností a není potřeba řešit nijak více tepelnou izolaci. Tehdy si vystačíte například s tenčím MIRELONEM. Naproti tomu silnější podložky nabídnou lepší izolační vlastnosti z pohledu termoregulace i vykrytí případných drobných nerovností. To dokáže například podložka XPS5 nebo dřevovláknité desky, které mohou mít tloušťku až 8 mm. Zároveň však nemůžete počítat s tím, že by podložka pod vinylovou podlahu vyřešila podklad s výraznými nerovnostmi. V takovém případě je totiž nezbytné nejdříve zhotovit samonivelační stěrku.

Speciální podložky pro podlahové topení

O něco menší výběr máte ve chvíli, kdy potřebujete podložku pod podlahové topení. Pro tyto účely nejsou vhodné všechny podložky a zde naopak platí, že bude potřeba malá tloušťka. Chcete totiž, aby teplo od podlahového topení pronikalo až přes podlahu. Vhodná tak může být podložka EGGER o tloušťce 1,5 mm, nebo podložka XPS2 o síle 2 mm.

Komentáře jsou u tohoto článku zakázány