Mechanizovaná pokládka zámkové dlažby

Mechanizovaná pokládka zámkové dlažby

Čas jsou peníze, a jelikož pokládka zámkové dlažby je pracná a to hlavně v oblasti pokládání jednotlivých prvků zámkové dlažby, vymyslel člověk i pro tuto časově náročnou a pracnou část mechanizaci.

Strojní pokládka zámkové dlažby spočívá v tom, že stroj bere celé vrstvy zámkové dlažby uložené na paletě a rozváží je po ploše a umísťuje na požadované místo. Dělníci pak už jen doladí detaily, aby vše sedělo a bylo jak má

Stoj na pokládku zámkové dlažby je prodáván jako celek, tedy nejen samotná mechanizace, ale i vozík, který není ani moc vysoký (nepřesahuje 2 m výšky), takže se s ním dá jezdit i v menších halách. Nebo je možné zakoupit jen mechanizaci, která je dle značky a výrobce kompatibilní s různými stavebními stroji, například nakladače, bagříky a manipulátory. 

Strojní pokládka zámkové dlažby je určená hlavně pro větší plochy, kde se vyplatí objednat si stroj, což samozřejmě něco stojí. Na druhou stranu se jedná o časovou úsporu, která je výrazná. Stroj dokáže položit za jeden den až 800 m2 dlažby. Tento druh pokládky není vhodný pro místa, kde se bude kombinovat více druhů odstínů dlažby v ploše. Je třeba si uvědomit, že stroj bere jednotlivé vrstvy zámkové dlažby přímo z palety, tak jak je produkuje výroba. 

Závěrem je třeba dodat, že strojní pokládka dlažby je finančně výhodná pro plochy spíše od 1000 m2 a více. Pak se šetří nejen čas, ale i úspora za pokládku je znatelná. Ceny vycházejí až o polovinu levněji nežli bývají ceny ruční pokládky.

Zámkové dlažby v akci najdete zde

Pavel Hanzelín - portál Podlahy.com

Zdroj Youtube.com - kasmeCZ

Napsat komentář