Moderní thajská architektura a podlahy

Moderní thajská architektura a podlahy

Moderní thajská architektura slučuje prvky tradičních thajských domů, společně s moderními materiály, které jsou potřebné a dnes běžné, pro moderní plnohodnotný život současné populace.

Thajci jsou zvyklí na spoustu barev a jak je na snímcích vidět, umí je i citlivě sladit do konečného vzhledu, který dělá opravdu dojem.

Thajský design se nevyhýbá žádným materiálům, kdo by čekal jen exotické dřevo, nebo koberce, tak by mohl být zklamán. Moderní architektura zanesla i do těchto končin světa materiály jako je kvalitně opracovaný mramor a žula, nebo pohledový beton a stěrky, sklo a také kov. Dřevo je s těmito materiály nádherně slučováno v barvitě doladěných designech interiérů thajských domů.

Jak je vidět na fotografiích, tak i v thajských domech hraje velkou roli podlaha pro konečný vzhled celého prostoru. Podlaha je velmi důležitou součástí vzhledu prostoru, a pokud se skloubí použitelnost s dojmem, je vyhráno a to Thajci umí. Jejich nadčasový design ponechává možnost přečíst příběh stylu původního thajského domu.

Tradiční thajské prvky jsou vzdáním holdu od thajských architektů směrem k tradicím a přitom jdou ruku v ruce s moderní světovou architekturou. Je zde kladen důraz nejen na celkový vzhled, ale i na detail. Společně s bohatým barevným doladěním na vás jakoby dýchá svět a útulno thajských domovů.

Vše pro dřevěné podlahy najdete v akci zde

Fotografie pořídil známý thajský fotograf Soopakorn Srisakul.

Pavel Hanzelín - portál Podlahy.com

Napsat komentář