Myslíte na žulové podlahy? Zde je praktický průvodce

Myslíte na žulové podlahy? Zde je praktický průvodce

Použití žuly ve vaší domácnosti není nový nápad. Ať už potřebujete vyzdobit koupelnu nebo kuchyň, můžete se spolehnout na žulu.

Jedním z nejlepších aspektů použití žuly je, že se může začlenit do jakéhokoli domácího interiéru – od moderního a tradičního až po minimální a rustikální. Navíc je to jeden z nejuniverzálnějších a nejodolnějších materiálů pro váš domov. Pojďme prozkoumat tento přírodní zázrak podrobněji.

Co je to žula?

Žula je přirozeně se vyskytující kámen vyrobený z roztavené horniny, která se ochlazuje v zemi. Tento žulový kámen se těží z kamenolomů a řeže na tenké desky. Poté se leští a vyrábí pro různá použití, jako jsou podlahy, pracovní desky atd.

Jak jste si mohli představit, tvorba žuly je časově náročný a vysokotlaký proces – jeden z důvodů, proč vyžaduje prémiové ceny. Žula obsahuje minerály, jako je živec a křemen, které jí propůjčují její jiskřivý rys. Díky svému přirozenému složení je žula jedním z nejtvrdších a nejhustších materiálů (druhý hned po diamantu!) a není náchylná k poškrábání nebo skvrnám. Kromě toho také neobsahuje škodlivé bakterie, patogeny a jiné formy nečistot jako koberce. To z něj dělá jednu z nejlepších možností pro domácí podlahy.

Klíčové vlastnosti žuly: Na první pohled

 Výhody:

 1. Je to jeden z nejoblíbenějších materiálů pro podlahy, protože je pevný a odolný. Navíc díky své přirozené kráse je atraktivním doplňkem vašeho domova.
 2. Je k dispozici v odstínech zlaté, krémové, růžové, šedé a černé.
 3. Je také k dispozici v několika stupních (obecně od 1 do 5), vzorech, barvách a tloušťkách, což z něj činí všestranný materiál.
 4. Je k dispozici také v různých texturách, jako je matný, tlumený nebo rustikální.
 5. Žádné dva kusy žuly nikdy nevypadají stejně, což vám umožní experimentovat se vzrušujícími vzory a možnostmi. To znamená, že podlaha vašeho domova bude vždy jedinečná, což z ní činí velmi žádaný přírodní kámen.

 

Nevýhody:

 1. Žula je drahý kámen, protože jeho tvorba trvá roky.
 2. Dovážené odrůdy jsou ještě dražší kvůli dodatečným logistickým tarifům a daňovým příplatkům.
 3. Vzhledem k tomu, že se jedná o materiál s vysokou hmotností, vyžaduje profesionální instalaci, která může dále vystřelit váš rozpočet.
 4. Vyžaduje utěsnění při instalaci a průběžné pravidelné těsnění, aby si zachoval lesk a kvalitu.
 5. Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní kámen, může obsahovat vady, které jej činí náchylným k praskání nebo lámání.
 6. Při použití na podlahy mějte na paměti, že žula může být kluzká, zvláště když je mokrá. Není tedy ideální, pokud máte doma děti a starší.


Komentáře jsou u tohoto článku zakázány