Nejčastější otázky při výběru podlahy do kuchyně

Nejčastější otázky při výběru podlahy do kuchyně

Jaké jsou naše očekávání od ideální podlahy? Jednoduše řečeno - chceme, aby byla pohodlná na chození, vypadala skvěle, byla odolná, snadno se udržovala a dlouho si zachovala svůj původní vzhled. V kuchyni je podlaha obzvláště zatěžovaná.

V kuchyni strávíme mnoho času u pracovní desky a při chůzi mezi troubou, lednicí a sporákem. Při vaření navíc často nechtěně něco ukápne na podlahu nebo se rozlije voda či mastnota. Kuchyňskou podlahu proto myjeme častěji než jinde v domě a je důležité vybrat vhodný materiál, který nám bude dobře sloužit. Při výběru může hrát roli i životní styl rodiny.

Jakou podlahu zvolit pro bílou kuchyň?

Sníte o bílé kuchyni v industriálním stylu? Zvolte šedou podlahu a betonový povrch stěn, doplňte černými kovovými židlemi a lustrem. Pokud však preferujete teplejší rodinnou atmosféru s krbem, volte raději přírodní materiály, jako je masivní dřevěná deska a podlaha.

Jakou vinylovou podlahu vybrat do kuchyně?

Pro koupelnu i kuchyň se doporučuje lepený vinyl nebo celovinyl se zámkem. Povrch vinylové podlahy je určen výrobním procesem, tudíž povrchovou úpravu nelze volit individuálně, na rozdíl od dřevěných podlah. Doporučujeme vinylovou rigidní podlahu DESIGNART

Jak zvolit barvu podlahy pro kuchyň?

Barva podlahy hraje důležitou roli. Můžete si vybrat téměř jakýkoli odstín dřeva nebo pro větší praktičnost světlou velkoformátovou dlažbu. Neutrální tóny, jako je šedá barva, jsou ideální - na nich jsou minimálně vidět skvrny nebo špína, které se v kuchyni nevyhneme.

Jak vybrat PVC podlahu do kuchyně?

Při výběru PVC podlahy do kuchyně je třeba myslet na několik důležitých aspektů. V první řadě by měla být podlaha vysoce odolná proti poškrábání a poškození, což je zárukou dlouhé životnosti. Další důležitou vlastností, která se stává čím dál více žádanou, jsou protiskluzové schopnosti podlahy.

Jaký typ vinylové podlahy zvolit do kuchyně?

Pro použití ve vlhkých prostorách jako koupelny a kuchyně doporučujeme zvolit lepený vinyl nebo celovinyl se zámkem. Tento typ podlahy má povrch určený výrobní technologií, a proto nelze jeho úpravu volit samostatně, jak je tomu u dřevěných podlah.

Jaké možnosti podlah pro kuchyni existují?

Ideálními volbami pro kuchyňské prostory jsou:

1) Vinylová podlaha - odolná proti vodě a mechanickému poškození.
2) Laminát - vhodný pouze s voděodolnou vrstvou a tmelem.
3) Marmoleum a PVC - tradiční materiál s dlouhou životností.

Jak provést výměnu podlahy pod kuchyňskou linkou?

Výměna podlahy je jednodušší u lepených vinylových podlah. V případě zámkové vinylové podlahy je nutné při poškození rozebrat celou konstrukci až do místa poškození, což může být problém, pokud na ní stojí kuchyňská linka. Proto doporučujeme nepokládat podlahu přímo pod linku, ale pouze okolo ní.

Komentáře jsou u tohoto článku zakázány