Nová sádrová samonivelační vyrovnávací podlahová hmota S-DEX

Nová sádrová samonivelační vyrovnávací podlahová hmota S-DEX

Díky spolupráci firem Supellex a Ardex se společnostmi, jež realizují pokládky podlah a potřebují tak ke své práci kvalitní stavební chemii k vyrovnávání podkladů, na něž podlahové krytiny následně instalují, byla vytvořena speciální sádrová samonivelační hmota  S-DEXkterá se může chlubit celou řadou skvělých vlastností. S čistým svědomím můžeme dokonce konstatovat, že stěrky S-DEX patří momentálně k tomu nejlepšímu, co lze na trhu s vyrovnávacími podlahovými hmotami sehnat.  

Jmenovitě určitě zaujme třeba to, jak rychle dokáže tato sádrová stěrka ztuhnout - pochůzná se stává již po 3 hodinách od nanesení! Pokládku podlahové krytiny je nicméně dobré pro jistotu zahájit až po 3 dnech od aplikace stěrky, kdy budete mít 100% jistotu, že hmota stihla skutečně zaschnout, zároveň je doporučováno čerstvě nanesenou hmotu chránit 24 hodin před působením slunce a před průvanem. Při nánosu nižší vrstvy nežli 15 mm se může doba mezi aplikací a pokládkou zkrátit na 2 dny. Jedna vrstva přitom může být až 25 mm silná. 

Stěrky S-DEX - Rychlé a snadné vyhlazení podkladu před pokládkou podlahy 

Co se týče možných použití, tak stěrka S-DEX je určena primárně k vyrovnání cementových a sádrových podkladů v interiérech, není tedy vhodná pro využití ve venkovních prostorech, nebo v místnostech s vysokou vlhkostí. Dále se nehodí ani k dřevěným podkladům. Ve všech ostatních případech ji ale využít můžete, nemusíte navíc zůstat pouze u vyhlazování podkladů před pokládkou podlahy, ale můžete ji použít rovněž třeba k vyrovnávání stěny před aplikací nátěru. 

K využití této kvalitní stěrky by vás dále mohlo přesvědčit i to, že je opravdu velmi odolná a pevná. Konkrétně se její pevnost v tahu pohybuje nad hodnotou 7,0 N/mm² a pevnost v tlaku překračuje 25,0 N/mm². Zároveň je natolik odolná, že nepraská a netvoří se v ní trhliny. Z technických parametrů poté nelze nezmínit její přítomnost v požárně bezpečnostní třídě A1, kam spadají stavební materiály, jež nepodporují rozvoj požáru - jedná se tedy o zcela bezpečnou hmotu.  

Vždy myslete na přípravu podkladu před stěrkováním 

Stejně jako v případě cementové stěrky nesoucí název C-DEX, tak i u sádrové stěrky S-DEX musí její aplikaci nejdříve předcházet smíchání hmoty s vodou, tentokráte v poměru 5 až 5,5 litrů vody na 25 kg materiálu (což odpovídá 1 balení), též vysušení podkladu. Zapomenout nesmíte samozřejmě ani na zbavení podkladu prasklin - až poté můžete začít s nánosem. Na něj budete potřebovat přibližně 1,5 kilogramu materiálu na metr čtvereční. 

Závěrem už nám pak zbývá pouze dodat, že stěrka S-DEX je dodávána v praktickém a chytře řešeném obalu, jenž se postará o to, že vám hmota bez problémů vydrží více než třičtvrtě roku a rovněž se bude velice snadno přenášet. 

Na pobočkách Supellex získáte o této stěrce i další cenné rady

Zaujala vás tato stěrka na podlahy a chtěli byste získat podrobnější informace? Pak neváhejte navštívit pobočky firmy Supellex, kde se vám bude věnovat odborně proškolený personál. Kontakt na pobočky najdete zde  www.supellex.cz

Komentáře jsou u tohoto článku zakázány