Odolná krytina? To je PVC Gerflor DESIGNTIME Contract

Odolná krytina? To je PVC Gerflor DESIGNTIME Contract

PVC patří mezi jednu z nejoblíbenějších podlahových krytin. Snadno a velmi rychle se instaluje, je příjemné na dotek, bezproblémově se udržuje a hodí se v podstatě do jakékoliv části bytu. Kdysi bylo PVC nejoblíbenějším a v podstatě jediným typem podlahy v panelové bytové výstavbě. Tehdejší a dnešní PVC ale nelze vůbec srovnávat. V nabídce jsou nejen různé barevné varianty, ale také PVC určené do různě zatěžovaných místností. Výhodou je také, že se dodává v minimálně 20 metrů dlouhých rolích širokých 2 nebo 4 metry, takže se ve většině místností dá položit PVC bez spojů.  A hodí se i pro alergiky.

Mezi největší dodavatele kvalitních podlahových krytin nejen z PVC patří francouzská značka Gerflor, která vybavuje byty i veřejné prostory v řadě zemí světa svými výrobky již více než sedmdesát let. Mezi designovými řadami této značky vyniká kolekce Gerflor DESIGNTIME Contract. Toto PVC je určeno zejména pro pokládku v oblastech s intenzivním provozem, jako jsou nemocnice a další zdravotnická zařízení, kancelářské budovy, školy, nebo obchody. Ale určitě najde využití i v bytech s vysokou zátěží, například v rodinách s více dětmi, nebo tam, kde je někdo z obyvatel odkázán na invalidní vozík či chodítko. Má výborné užitné vlastnosti, včetně zvukové a tepelné izolace.

Celková tloušťka PVC řady Gerflor DESIGNTIME Contract je 2,25 mm. Z toho je 0,7 mm nášlapná vrstva. Vybrat si můžete z 10 pixelových dekorů, a to 4 šedých (Carbon, Ivory, Brown a Mouse) a 6 vesele barevných. Modré jsou dekory Atlantic a Lagoon, žlutý je dekor Mimosa, zelený Grass, hnědý Clementine a růžovo-fialový Grenadine.

PVC podlah je ale daleko víc. Dělíme je na homogenní, heterogenní, antistatické a elektrostatické. Liší se jak postupem výroby, tak svými vlastnostmi a určením. Homogenní PVC podlahy mají v celé vrstvě stejné chemické složení a hodí se do středně až těžce zatížených prostor ve zdravotnictví, výpočetních centrech, ve velkých místnostech (haly, konferenční sály, chodby, schodiště atd.). Koupit je můžete jak v roli, tak v podobě podlahových čtverců a v mnoha barvách i variantách. Heterogenní PVC podlahy se skládají ze tří různých vrstev. To, jak je možné je zatížit, určuje svrchní nášlapná vrstva. Hodí se do bytů, škol, hotelů, ale také nemocnic a komerčních prostor.

Technologií lisování a následného štípání do tvaru dlažby jsou vyráběny antistatické a elektrostatické podlahoviny. Přímo v nich jsou začleněna antistatická vlákna, takže podlahy z těchto materiálů jsou schopné odvádět statický náboj, který vzniká na jejich povrchu. Antistatická podlahy z PVC se hodí do telekomunikačních objektů, výpočetních center, chemických laboratoří, výbušných prostředí, na operační sály a do všech dalších místností, které by mohly účinky statické elektřiny ohrozit. Pokládá se na měděném uzeměném pásku, který je pokryt vodivým lepidlem. Taková podlaha chrání přístrojové vybavení a prodlužuje tak jeho životnost. A k tomu skvěle vypadá, snadno se udržuje a má dlouhou životnost.

Při výběru PVC podlahy si vždy vyžádejte technický list, který definuje, kam se jednotlivý druh PVC hodí. Pokud si nejste jisti, poraďte se s odborníky firmy Supellex - svět podlah.

Více informací a inspiraci najdete na: www.svetpodlah.cz

Napsat komentář