Plovoucí podlahy Praha

Plovoucí podlahy Praha

Plovoucí podlahy si zaslouží pozornost

Možná jste zažili obrovský boom plovoucích podlah v devadesátých letech. Zejména mezi obyvateli panelových bytů se staly velkým hitem plovoucí laminátové podlahy, které hromadně nahrazovaly stará PVC. Vypadaly lépe a daly se pořídit za nízkou cenu. Byly však studené a velmi hlučné. Doba ale pokročila a přinesla nové kvalitní technologie a materiály.

Plovoucí podlahy plují v interiéru

Plovoucí podlahy, na rozdíl od podlah pevných, nejsou přilepeny k podkladu. Skládají se z jednotlivých dílů, které jsou k sobě spojeny zámkovým systémem. Podlaha při chůzi pracuje a vyvolává pocit, jako by místností plula.

Zámkový systém milují kutilové i profesionálové

Zámkový systém výrazně zjednodušil a zrychlil montáž podlah. Položit plovoucí podlahu zvládne i zručnější kutil. Jedná se o čistou práci, při které nehrozí zašpinění interiéru. Kvalitní provedení zámkového systému umožňuje rozebrání, přemístění a opětovné položení podlahy.

Plovoucí podlaha se snadno opraví

Pokud dojde k poškození plovoucí podlahy, oprava je jednodušší než u podlah lepených, celoplošných. U plovoucí podlahy stačí vyměnit poškozený díl, pomocí zámkového systému se snadno nahradí dílem novým. Předpokladem je ovšem dostatečná zásoba původních náhradních dílů. Při použití dílu z jiné výrobní série již můžou být patrné drobné barevné odchylky.

Plovoucí podlahy nejsou jen laminát

Plout prostorem může téměř jakýkoliv podlahový materiál. Kromě laminátových podlah se běžně vyrábí podlahy dřevěné, na plovoucí podlahu se skvěle hodí i korek, linoleum nebo PVC. Při dodržení správného technologického postupu si užijete i podlahové topení.

Správná péče zajistí krásu

Obecně platí, že plovoucí podlahy nemají příliš v oblibě vodu. Drobné navlhčení podlaze neublíží. Úklidovou metodu ve stylu, co je mokré, je i čisté, však na plovoucí podlahu raději nezkoušejte. Při údržbě je základem vycházet z materiálu, ze kterého je podlaha vyrobena a používat vhodné čisticí prostředky.

Návštěva pobočky je krok správným směrem

Toužíte po nové podlaze, ale nevíte si rady s výběrem? Cítíte se zahlceni nepřebernými možnostmi? V tom případě neváhejte s návštěvou pobočky v pražských Letňanech společnosti Supellex. Zde se dozvíte veškeré potřebné informace, prohlédnete si různé druhy plovoucích podlah a vyberete si tu pravou. Odborně zdatný personál vám bude ochotně nápomocen i s doplňkovými službami.

Komentáře jsou u tohoto článku zakázány