Podlahové, soklové lišty Orac Decor®: funkční a stylové

Podlahové, soklové lišty Orac Decor®: funkční a stylové

Podlahové lišty Orac Decor® poskytují funkční a zároveň stylové doplnění každého interiéru. Naši profesionálové z ORACu nabízejí pár praktických tipů k těmto lištám.

„Podlahové, soklové lišty Orac Decor® se skvěle hodí pro zakrytí prasklin mezi podlahou a stěnou“

Praktické tipy:

Jak skryji diskrétně mezeru mezi podlahou a stěnou?
Při pokládání parketové nebo laminátové podlahy se doporučuje ji položit 1 cm od stěny. Dřevo pracuje a mezera mu dává možnost, aby se roztáhlo. Mezeru můžete skrýt pomocí soklové lišty Axxent CX132 nebo CX133 nebo pomocí jedné z našich podlahových lišt, kterou potom namalujete stejnou barvou jako stěnu.

Jak vytvořím vyšší podlahovou lištu?
Vysoké podlahové lišty jsou v současnosti velmi populární, ale je potřeba zajistit, aby byly ve správné proporci vůči celkové výšce stěny. Kdyby tomu tam nebylo, působil by výsledek příliš těžkopádně a spíše ostentativně.

Můžete si také vybrat podlahovou lištu a umístit jednu nebo dvě lemovací lišty nad sebe, kousek nad podlahovou lištu.

Potom můžete vymalovat prostor od podlahové lišty až po nejvyšší lemovací lištu (včetně) jednou barvou, a opticky tak vytvoříte jednu vyšší podlahovou lištu.

Podlahové lišty v akci najdete zde

Jak umístím podlahové lišty, když není podlaha rovná?
Pokud není podlaha rovná, je nejlepší nakreslit si vodorovnou čáru. Referenční bod je místo, kde je podlaha nejvyšší. Tam si vyznačíte horní okraj podlahové lišty a potom si nakreslíte vodorovnou čáru kolem celé místnosti. Položte podlahové lišty a potom zatmelte mezeru v místě, kde je podlaha o něco níže.

Napsat komentář