Podlahový systém Ceresit na podlahách rekonstruované budovy Úřadu práce v Děčíně

Podlahový systém Ceresit na podlahách rekonstruované budovy Úřadu práce v Děčíně

Rekonstrukce budovy polikliniky, ve které do léta 2015 sídlili lékaři a část zaměstnanců Úřadu práce v Děčíne, byla na jaře 2017 úspěšně ukončena.

Při řešení podlahových ploch bylo použito osvědčených podlahových systémů CERESIT.

Po rozsáhlých opravách se do rozsáhlé a rekonstruované budovy na ulici U Plovárny přestěhují jak všichni úředníci z děčínské pobočky Úřadu práce, tak i okresní správa sociálního zabezpečení.

Rekonstrukci podlah v celé budově dostala na starost společnost PACINA-PODLAHY s.r.o. z Ústí nad Labem, která díky výborným zkušenost použila i na tomto objektu podlahové systémy Ceresit.

Budova polikliniky byla postavena v roce 1938 a v polovině devadesátých let prošla poměrně velkou rekonstrukcí. V posledních letech polikliniku několikrát zasáhly povodně, největší škody napáchala velká voda v roce 2002. Právě díky škodám byla budova ve špatném stavu a rekonstrukce v rozsahu cca 100 miliónů Kč byla nutná.

Opravit či vyměnit bylo potřeba kromě podlah zděné části, rozvody vody, elektroinstalace, všechny inženýrské sítě, zateplovala se střecha a v rámci rekonstrukce byla vyměněna i okna. Objednatelem byl Úřad práce ČR a generálním dodavatelem společnost Swietelsky stavební s.r.o. Za rekonstrukci podlah v objektu byli zodpovědní ústečtí podlaháři pod vedením majitele společnosti PACINA-PODLAHY Vladimíra Paciny.

V loňském roce byl zhotoven na původních podlahách anhydritový potěr. Po vyschnutí na normou požadované hodnoty potěr podlaháři přebrousili (zrnitost 16) a vysáli. Pak se již „dostaly ke slovu“ produkty stavební chemie Ceresit.

„Podkladový anhydrit jsme napenetrovali penetrací Ceresit R 766, zředěné vodou v poměru 1:4.“, popsal pracovní postup Vladimír Pacina a dodal: „S touto univerzální penetrací máme výborné zkušenosti – je vydatná a rychle schne, takže nás nebrzdí v práci.“

Rychlost prací pozitivně ovlivnila i samonivelační vyrovnávací hmota Ceresit DX s pevností C30. Kromě výborné výsledné pevnosti se při rekonstrukci objektu polikliniky „hodilo“ i rychlé vytvrzování stěrky – vyrovnávací hmota byla pochozí již po dvou hodinách.

Pro lepení PVC krytiny Tarkett použili podlaháři firmy Vladimíra Paciny univerzální lepidlo Ceresit UK 400, na soklíky pak Ceresit Chemopren na podlahy. Označení lepidla UK 400 slovem „univerzální“ skutečně sedí – s UK 400 můžete lepit téměř všechny standardní instalace textilních a PVC/CV podlahových krytin.

Navíc má díky velmi nízkému obsahu emisí prestižní certifikaci EC1 Plus. A představovat Ceresit Chemoprén na podlahy je jako nosit dříví do lesa – každý podlahář ví, že právě na lepení soklů je toto lepidlo ideální.

Ing. Martin Kavalír, Key Account Manager TT Flooring společnosti Henkel ČR k realizaci podlah v objektu Úřadu práce v Děčíně uvedl: „Podlaháři pana Paciny pracovali s naším systémovým řešením, kombinujícím vhodnou penetraci, stěrku a lepidla. Mohli se tak opřít o prověřené a kvalitu garantující řešení. Jsem rád, že rozsáhlou zakázku zvládli v termínu a k plné spokojenosti generálního dodavatele i investora.“

Základní informace:
Objekt: rekonstrukce budovy Úřadu práce v Děčíně
Termín realizace rekonstrukce: 6/2015 – 02/2017
Realizace podlah: Pacina-Podlahy s.r.o., Ústí nad Labem
Podlahová krytina: PVC Tarkett

Použitá stavební chemie Ceresit:
univerzální penetrace Ceresit R 766
cementová samonivelační podlahová hmota Ceresit DX
univerzální disperzní lepidlo Ceresit UK 400
Chemoprén Na podlahy

Henkel ČR, spol. s r.o.

Napsat komentář