Pohyblivé podlahy?

Pohyblivé podlahy?

O co tu vlastně jde? Pohyblivé podlahy, jsou systémem, který se používá do speciálně navržených a na zakázku vyrobených bazénů. Tyto pak přestávají být jen bazény, ale stává se z nich multifunkční zařízení

Jedná se vlastně o normální bazény, které jsou na první pohled ničím se nelišící od jiných bazénů, které známe z fotek a videí. Zvrat nastává až ve chvíli, kdy se začne dno bazénu, podlaha zvedat k hladině.

Hydraulický systém speciálně navržený pro bazény s pohyblivou podlahou a nerezovou nosnou konstrukcí umožňuje manipulovat s podlahou ve vertikálním směru. Tímto je možné bazén uzavřít a zajistit tak například bezpečí vašich dětí či domácích mazlíčků proti utopení. Navíc lze takto prostor bazénu využít i pro jiné aktivity nežli jen koupání. Můžete bazén použít jako taneční parket. Není se třeba ničeho bát, nosná konstrukce je jak se patří předimenzovaná, aby unesla zatížení a otřesy. 

Systém je vhodný také na zahrady, které jsou menší plochy, můžete tak vlastnit poměrně velký bazén, který během chvilky změníte na palubkovou terasu. Je už pak věcí výběru, jaký materiál bude zvolen jako pochozí, může to být exotické dřevo, odolné vůči vodě, kompozit či plast. Také se dá použít na pohyblivou konstrukci kámen, keramika, mozaiková dlažba a další materiály, kterým nevadí voda. Speciální nosná, nerezová konstrukce vše podrží a vy tak můžete multifunkčně využívat plochu bazénu k jiným účelům nežli jen k plavání

Výhodou pro rodiny s malými dětmi je i fakt, že podlaha, dno bazénu můžete snižovat a upravovat dle libosti. Chcete jen velmi mělké brouzdaliště? Není problém, tak snížíte pohyblivou podlahu bazénu jen o deset centimetrů níže a je hotovo. Dno, hloubku bazénu můžete tedy ovládat dle libosti, jak vám porostou děti. Když si budete chtít zaplavat sami, tak si snížíte dno bazénu až na maximální hloubku. 

Navíc je tento systém velmi dobrým pomocníkem pro tělesně postižené lidi. Postačí se jen dostat na plochu bazénu a pak už jen dálkovým ovladačem snižovat podlahu bazénu jak potřebujete. 

Zdroj Youtube.com - Agor Engineering

Pohyblivá podlaha bazénu je velmi dobrým nápadem, proto vám nabízíme ke zhlédnutí video, kde je vše názorně vidět.

Podlahové krytiny v akci najdete zde

Pavel Hanzelín - portál Podlahy.com

  1. Martin

    Jo věc je to úžasná, to bezesporu! Jenže kolik za to?....

  2. Kuchař

    Co ty lidi nevymysli! Mate tu celkove zajimave veci. J.

Napsat komentář