Při výběru nové podlahy pro váš domov nebo firmu zvolte rigidní podlahy

Při výběru nové podlahy pro váš domov nebo firmu zvolte rigidní podlahy

Pevné jádro je typ rigidní vinylové podlahy, která typicky kombinuje vinylovou potištěnou vrstvu s tuhou vrstvou jádra, aby poskytovala větší rozměrovou stabilitu a odolnost proti promáčknutí a poškrábání.

Rozměrová stabilita je u podlahy velmi důležitá, protože určuje, jak moc se podlaha po instalaci pohne. U podlahových výrobků, které jsou méně rozměrově stálé, může docházet ke smršťování a nebo bobtnání v důsledku změn vnější teploty a množství vlhkosti, ke kterému dochází při kolísání vlhkosti v místnosti. Tento typ změny vaší podlahy může být vizuálně nepřitažlivý. Tuhé jádro zvyšuje schopnost podlahy udržet si tvarovou stálost navzdory kolísání teploty a vlhkosti v místnosti.

Rozměrová stabilita není jedinou výhodou rigidních  podlah. Tento typ podlahy se obvykle skládá z několika vrstev, které všechny spolupracují na zvýšení výkonu podlahy. Většina vinylových produktů s pevným jádrem se skládá ze 4 základních vrstev: nášlapná vrstva, vrstva vinylového tisku, pevná vrstva jádra a zadní vrstva. Nášlapná vrstva je velmi důležitá, protože chrání vrstvu vinylového tisku a dodává  odolnost proti skvrnám, poškrábání a každodennímu chodu. Tuhá vrstva jádra dodává rozměrovou stabilitu, ale také hraje roli v pohodlí pod nohama a absorpci zvuku podlahy. Podkladová vrstva pomáhá zajistit vaši novou podlahu k podkladu a také přidává určité tlumení pod nohama a tlumí zvuk.

Další výhodou rigidních vinylových podlah s pevným jádrem je, že jádro je voděodolné.

To znamená, že podlaha neabsorbuje ani nezmění svůj tvar, pokud je vystavena vodě. To je důležitá vlastnost, která umožňuje instalaci podlahy v místnostech, kde jsou běžné úniky, jako jsou kuchyně a koupelny.  Je však důležité, aby jakékoli rozlité látky, ke kterým dojde, byly okamžitě setřeny a aby byly před instalací jakékoli nové podlahy vyřešeny problémy s vodou nebo vlhkostí v místnosti. To zajistí, že podklad pod podlahou zůstane čistý a suchý.

Designart Traffic Rigid je unikátní vinylový podlahový produkt s pevným jádrem. Tato kolekce je svým charakterem navržena převážně do komerčních prostor, vyhovuje ale také nárokům bytové zátěže

Kolekce rigidních podlah Designart Traffic Rigid od francouzského výrobce Gerflor byla navržena s ohledem na maximální odolnost. Vydrží provoz opravdu rušných domácností, ale především frekventované komerční prostory. Kromě vysoké odolnosti nabízí řadu atraktivních dekorů.

 

Komentáře jsou u tohoto článku zakázány