Profesionální čisticí prostředky na podlahy

Profesionální čisticí prostředky na podlahy

Každý typ podlahovin vyžaduje určitou údržbu. Ta se ovšem velmi liší podle typu podlahy – zatímco dřevo potřebuje pravidelné broušení a ošetřování, u PVC podlahy vám stačí používat profesionální a účinné čisticí prostředky. 

Proč čistit podlahy profesionálně?

Čištění podlah patří snad k nejvíce podceňovaným záležitostem v domácnosti. Řada lidí je čistí běžnými univerzálními čisticími prostředky, které si pořizují v drogeriích či supermarketech. Podlaze to ovšem může škodit, lehce ničit její svrchní vrstvy nebo se na ní naopak ukládat, a tak postupně vytvoří jedno velké ledové kluziště. Některé podlahy po několika měsících či letech čištění nevhodnou chemií vytvoří na svém povrchu jemnou vrstvu z této chemie, která dokonce změní jejich barvu. I tyto zašedlé nebo načernalé podlahy se ovšem dají profesionálními čisticími prostředky poměrně rychle vyčistit.

Jak vybírat čisticí prostředky na podlahu?

Čisticí prostředky slouží k údržbě, ochraně a péči o podlahové krytiny. Je třeba je vždy vybírat s přihlédnutím k materiálovému složení každé krytiny, protože ne každý čisticí prostředek se hodí na každou podlahu. Kvalitní čisticí prostředek dovede podlahu projasnit, špatné čisticí prostředky je naopak velmi rychle znehodnotí. Čisticí prostředek volte vždy podle konkrétní krytiny a doporučení jejího výrobce. Důležitá je ovšem také pravidelnost čištění, správné dávkování čisticích prostředků i vhodný mop nebo kartáč.

Jaké čisticí prostředky doporučujeme v Supellexu?

Ve Světě podlah Supellex doporučujeme čisticí prostředky značky Dr. Schutz. Jedná se o velmi kvalitní produkty, které se hodí na elastické podlahové krytiny, laminátové podlahy, lakované typy podlah, olejované i voskované dřevo a také korkové podlahy. V nabídce značky Dr. Schutz najdete i univerzální čističe, které využijete na podlahy po celém domě. Zároveň si můžete vybírat i z čističů určených na konkrétní typy podlah, a to včetně kamenných podlah. Díky pravidelnému čištění podlah můžete zachovat jejich krásný vzhled dlouhodobě a také je účinně ochránit před zubem času, který se do všech věcí neúprosně zakusuje.

 

Komentáře jsou u tohoto článku zakázány