PVC na tvrdou podlahu s mírnou nerovností

PVC na tvrdou podlahu s mírnou nerovností

Hledáte PVC, které se dokáže samo vyrovnat s mírnou nerovností podlahy bez nutnosti vyrovnání, broušení podkladní plochy?

Použití PVC s vrstvou tkaniny Luxatex® na spodní straně, šetří peníze a čas pro přípravu podkladu.

Ano, takové PVC existuje, je to speciální druh podlahoviny, která má speciálně navržené složení. Na spodní straně tohoto PVC je vrstva textilní tkaniny, nijak silná, ale postačí k vyrovnání mírné nerovnosti na povrchu tvrdé podkladní plochy.

PVC Greenline & Whiteline je složeno jako vícevrstvé. Na horní straně nášlapné vrstvy je vždy odolná vrstva chránící další vrstvy, teprve ve spodních vrstvách je umístěna vrstva se vzorem, který určuje vzhled PVC. Na spodní straně je umístěna odolná textilní tkanina.

Bytové PVC Greenline & Whiteline je dodáváno v šíři 2, 3 a 4 m. Celková tloušťka kolekce GREENLINE je 4 mm, PVC WHITELINE je silné 2,8 mm. Třída zátěže u kolekce Whiteline je 23-32 a u kolekce Greenline je třída zátěže na hodnotě 23-31. Na obě podlahoviny je záruka 15 let.


Speciální bytové PVC je osazeno vrstvou, tkaniny. Tato zajistí absorbci drobných nerovností bez nutnosti broušení podlahy a vyrovnávání plochy. Luxatex®, tkanina umístěná na spodní straně, je poměrně flexibilní a tato vlastnost skryje zvlnění a pukliny podkladní plochy.

Tento typ PVC je určen pro přímou pokládku na tvrdé podkladní plochy. Je vhodné také na podlahové topení. Další super vlastností PVC Greenline & Whiteline je jeho schopnost tlumit díky složení také strukturální hluk, tedy dupání při chůzi. Okolní, prostorový hluk je díky přítomnosti této speciální podlahoviny také redukován.

Jako další vlastnost PVC Greenline & Whiteline můžeme uvést i zvýšení teplotního komfortu, jelikož složení této podlahoviny přináší i částečnou teplotní izolaci. Výše uvedená horní vrstva PUR HYPERGUARD+ je příznivější pro údržbu povrchu a je odolnější vůči poškrábání a skvrnám ze znečištění.

Společnost která přišla na trh s touto speciální PVC podlahovinou, nabízí mnoho druhů vzhledu. Například imitace dřevěné podlahy, dlažby a kamenné podlahy, nebo také džínoviny.

Níže jsme vám vložili galerii představující některé vhledy této unikátní PVC podlahy.

Pavel Hanzelín - portál Podlahy.com

  1. Eva z Moravy

    Dobrý den, prosím o radu. Je možné na starou dlažbu položit PVC? Děkuji za odpověď. Eva

  2. Milena

    Dobrý deň, prosím Vás o Váš odborný názor. Na chodbe rodinného domu máme dlažbu, ktorá je na niektorých miestach prasknutá. Chceli by sme na ňu položiť PVC. Je to možné? Aké máte skúsenosti?
    ďakujem pekne

Napsat komentář