Renovace kamene, suchou či mokrou cestou?
U renovace kamene, máte na výběr pouze ze dvou možností.
Obě mají své nesporné přednosti.
Suchá cesta renovace kamene:
Suchá cesta renovace kamene je způsob mechanického čištění či renovování kamene, při kterém dochází k zdrsnění a zároveň vyčištění kamenné plochy. Při suchém čištění dochází k úbytku vrstvy kamene minimálně o jeden milimetr. Rozhodující je posoudit, do jaké míry je plocha kamene zvětralá a čím zvětralejší povrch, tím bude větší úbytek vrstvy renovovaného kamene.
Renovace kamene probíhá pomocí pneumatické pistole, ale zásadně bez použití abraziv a chemických prostředků. Suchá cesta je vhodná převážně do interiérů, a to zejména proto, že neznečistí okolí, tak jako čištění mokrou cestou.
Mokrá cesta renovace kamene:
Renovace kamene mokrou cestou je zase renovace kombinující vodu a křemičité písky. Tento postup lze také nazvat pískováním za mokra s použitím vysokotlakého stroje. Tlak, který působí na povrch kamene činí 150 barů. Při použití mokré cesty (v porovnání se suchou) se snižuje prašnost ale ne množství odpadu v okolí.
Nejčastěji se čištění mokrou cestou používá na venkovních plochách, kde nevadí zvýšená prašnost. Suchá cesta se zase používá uvnitř budov. Například v interiérech chodeb, vestibulech, atd…
Použít tuto metodu můžeme na úplně všechny plochy z rozličných betonových či kamenných materiálů.
Komentáře