Terasy od firmy Weiss

Terasy od firmy Weiss

Ať už jde o terasy, okolí bazénů, zahrady nebo balkón, s terasovými podlahami Weiss docílíte vždy výjimečného vzhledu s nezapomenutelným komfortem.

Každé prkno vyjadřuje perfektní kombinaci kvality řemeslného zpracování, inovativní technologie a současného designu.

Vaše zahradní sny Vám leží u nohou! Nejvyšší standard kvality "Made in Austria"! Přírodní dřevo potřebuje při výrobě zejména důkladnou péči, jen tak je možné dosáhnout optimální kvality konečného výrobku. Vysoce kvalitní oleje a thermo úprava bez použití chemických přísad umožňují Vašim terasovým podlahám “žít” ve volné přírodě.

Vybírat můžete z následujících dřevin:

Sibiřský Modřín, Thermo Borovice, Thermo Jasan, Evropský Dub, ale na výběr jsou I exotické dřeviny jako je Walaba, Bangkirai, Ipe Lapacho a Teak.

Nemůžete si vybrat?
Rada zní následovně: pokud se o dřevěné podlahy nemůžete například z časových důvodů starat, je téměř jedno, jakou dřevinu zvolíte. Během 12 měsíců získá jakákoliv terasa šedivý odstín. Poradíme Vám tedy alespoň s charakteristikou dřeviny. Základní pravidlo zní: Jehličnaté stromy mají měkké dřevo, z listnatých stromů naopak získáme tvrdé a tudíž odolnější dřevo...

Dřevo ze SIBIŘSKÉHO MODŘÍNU je světlé a příjemné. Vyzařuje především klidnou atmosféru. Tento druh podlahového dřeva je u nás velmi oblíben zejména pro jeho, mezi jehličnatými stromy, neobvykle dlouhodobou tvrdost a rozměrovou stálost. Z těchto důvodů je již po dlouhou dobu používán zejména ve venkovním prostředí. Jeho třída trvanlivosti je 2-3.
DUB je považován za nejtvrdší domácí dřevinu. Krásná, světle hnědá až žluto-hnědá barva a homogenní struktura dubu zvýrazní každou zahradu nebo balkon. Dub je odolný všem povětrnostním podmínkám a snad každý ocení dalekosáhlou plochu bez tvorby třísek. Dubové terasy Weiss jsou dodávány již v kartáčovaném provedení a impregnací v podobě přírodního barevného oleje. Vybírat můžete z těchto odstínů: perleťová zlatá, perleťová stříbrná a perleťová měděná. Třída trvanlivosti: 2.

Novinkou z roku 2012 je THERMO JASAN. U tepelně šlechtěných dřevin prochází dřevo prostřednictvím působení tepla pozitivní trvalou přeměnou, která pronikne až do úplného jádra, čímž se mění jak jeho vlastnosti, tak i vzhled a struktura. Teplé, tmavé, rovnoměrné barevné odstíny, trvanlivost a rozměrová stabilita jsou výsledkem tohoto thermo procesu. Pro toho, kdo vyhledává pro vnější použití kvalitu na nejvyšší úrovni, se tímto otevírají úplně nové možnosti. Třída trvanlivosti: 1.

Obdobou Thermo Jasanu je THERMO BOROVICE. Skandinávské jehličnaté dřevo se vyznačuje světlým, lehce načervenalým zbarvením a charakteristickou kresbou suků. Tepelná úprava borovice snižuje projevy bobtnání a poskytuje lepší odolnost vůči hnilobě a povětrnostním vlivům. Tepelně upravená borovice se proto obzvláště hodí pro venkovní použití. Jedná se však o jehličnaté dřevo, a proto je třída trvanlivosti v porovnání s Thermo Jasanem nižší: 2-3.

BANGKIRAI je klasikou mezi terasovými podlahami z tvrdého dřeva. Žlutohnědé až olivověhnědé dřevo dodává teplo a životní styl. Bangkirai je bezsukové dřevo se středněhrubou až hrubou strukturou a vysokou hustotou. Obecně vykazuje malý sklon k deformaci, a proto je díky svým zvláštním vlastnostem za měnících se povětrnostních podmínek vhodné zahradní dřevo.Třída trvanlivosti: 2.

Terasové dřevo IPE se řadí mezi prémiové typy dřevin v otevřeném či venkovním prostoru a patří již dlouhou dobu mezi klasiky!
Velmi tvrdé a nepoddajné je terasové dřevo IPE. Díky své vysoké pevnosti je využito pro účely konstrukčních prvků jako jsou stavby mostů atd… U nás je k dispozici z obnovitelných lesů (FSC certifikát). Třída trvanlivosti: 1.

TEAK je vzácné dřevo, které vytváří ve všech oblastech důstojné prostředí, ať už při stavbě lodí, nebo jako terasová podlaha, fasádové obložení a mnohé další. Výrobek splňuje i ty nejvyšší požadavky, a to zejména ve venkovním prostoru. Vysoký podíl přírodních olejů dodává dřevu mimořádně dlouhou životnost, stejně jako pevnost tvarovou stálost. Teak nemá sklony k tvorbě třísek ani smolníků. Co se týká životnosti, teak je v porovnání s ostatními druhy dřevin daleko na prvním místě. Třída trvanlivosti materiálu: 1.

Rakouská společnost Weiss se dále zaobírá výrobou fasádních profilů ze smrku, sibiřského modřínu a thermo borovice. V oblasti dřevěných masivních podlah si své místo na trhu získala díky kvalitě dřevin, zpracováním výrobků a fixní délkou.

Zde můžete vybírat ze čtrnácti druhů dřevin, třinácti barevných odstínů a dvanácti možností povrchové úpravy.

Vše dle Vašich požadavků. Více informací naleznete v německém či anglickém jazyce na webových stránkách společnosti: www.weiss.at a nebo u vybraných velkoprodejců na území České republiky.

 1. Radka Skřivánková

  Tak to máme asi každý jinou zkušenost. My jsme nakupovali v AU-MEXU terasu z pravého sibiřského modřínu. Mají skladem obrovské množství ve všech možných délkách a ten materiál je opravdu kvalitní. Prodejní personál byl ochotný nám vše vysvětlit a mohu tuto firmu jen vřele doporučit. Radka.

 2. Martin

  Au-mex?? to radši nic, než nakupovat v au-mexu! Především s tou trvanlivostí bych to neviděl tak růžově :D

 3. Filip

  Tak já myslim že je modřín jako modřín a je jedno jestli a-umex nebo weiss vy chytrolíne:-))
  Mě spíš zajímá ta slečna co to montuje! F.

Napsat komentář