Terče pod dlažbu na terasu

Terče pod dlažbu na terasu

Zkvalitněte si bydlení vybudováním terasy na střešní konstrukci.

Část ploché střechy upravené jako venkovní obytný prostor bytu může posloužit k příjemnému posezení, pro relaxaci a odpočinek po každodenním pracovním vytížení.

Zejména ve městech jsou terasy významným doplněním standardu bydlení. Podle nároků majitelů může terasa plnit i další funkce, např. i malou soukromou zahradu atd.

Vybudováním střešní terasy na stropní konstrukci, či balkónu zatraktivníte investice do Vašeho bydlení. Navíc systém pokládky terasové dlažby na plastové terče nabízí možnost, kdykoliv terasu rozebrat bez nutnosti bourání, pikování a podobných prací.

Skladba střešní konstrukce      
Správná skladba střešní konstrukce a hydroizolačního souvrství zabezpečí, aby byla zachována izolační funkce pro dlouhodobé užívání terasy. Další důležitou zásadou je zabezpečit dostatečné odvodnění na terase (minimální spád je 2%). Příklad skladby terasy s dlaždicemi na distančních podložkách (terčích): Příklad skladby terasy s dlaždicemi na distančních podložkách

Jednoduché technické řešení pro realizaci střešní terasy
Na betonový podklad a tepelnou izolaci se aplikuje izolační vrstva z modifikovaného asfaltového pásu nebo měkčeného PVC, následně pak geotextilie a na ní se kladou plastové terče nesoucí betonovou, teracovou dlažbu nebo dřevěné terasové palubky - decking. Pomocí terčů vznikne na střešní konstrukci bezúdržbová terasová plocha s odvodem vody po stávající izolační vrstvě. V případě opravy izolace se dlažba snadno rozebere. Po opravě se dlaždice položí na původní místo. Odpadá nákladná rekonstrukce včetně rozbití dlažby.

Terče pod dlažbu
Nabízíme terče pod dlažbu v různých rozměrech a velikostech (i rektifikační) pro snadné vyrovnání spádu na terase. Terče i vyrovnávací podložky jsou vyrobeny z umělé hmoty (liten). Terče mají diametr 150 mm a výšku H 14, 17 a 19 mm. Na líci terče ve čtvrtinách kruhu vyčnívají trny vysoké cca 15 mm a široké L 5 mm, které určují tloušťku spáry mezi dlaždicemi. Vyrovnávací podložky mají výšku H 2,5 mm, jsou určeny k vyrovnání nerovností. Terče jsou stavitelné na sebe. V případě potřeby všechny typy terčů lze snadno dělit na půlky i čtvrtiny, které lze použít u atiky na krajích nebo rozích. Uložená dlažba spočívá vždy svým rohem na čtvrtině kruhové podložky resp. terče. Trny zaručují, že dlažba na všech stranách perfektně sedí.

Rektifikační terče
Rektifikační terče (výškově stavitelné podstavce), určené pro instalaci dlažeb v exteriérech i interiérech pro vyrovnání různých výšek podkladů. Vhodné zejména při pokládce elektroinstalace, odvodnění atd. Slouží pro kladení teracové, betonové či kamenné dlažby nebo dřevěné a dřevoplastové podlahy a jejich vyrovnání do určité výšky pomocí závitu z rozsahem výtoče od 35 mm až do 220 mm. Rektifikační terče jsou vyrobeny z polypropylenu, dlouhodobě odolávají atmosférickým vlivům, náhlým změnám teplot a vynikají vysokou mechanickou odolností vůči hydrofyzikálnímu namáhání. Únosnost rektifikačních terčů je 1.000 kg/ks. Při rozměru prefabrikované terasové dlažby /50 x 50 cm/ je únosnost 4000 kg/m2 dlažby, při rozměru dlažby /40 X 40 cm/ je únosnost 6.250 kg/m2 dlažby.

www.akcept.cz

 1. MARTIN VOSÁHLO

  JAKOU MAJÍ TERČE NOSNOST, BETONOVÉ DLAŽDICE + BAZÉN?
  Děkuji za odpověď

 2. Zmijec

  Za ty prachy tam dam radši ty prkýnka:))

 3. J. Buric

  Dekuji Vam za odpoved, takze par let, pripadne desetileti by to vydrzet melo. Buric.

 4. Bady

  taky sem je pouzil a vyborna vec urcite lepsi nez podkladat rost prkynkama nebo cihlama:)

 5. Patrik Hyka

  Dobrý den, rektifikační terče jsou dlouhodobě velmi odolné vůči povětrnostním vlivům, UV záření, soli a většině bežně používaných chemikálií. Patrik Hyka

 6. J. Buric

  Dobry den vadi temto tercum voda a vetsi mrazy? Diky, Buric.

Napsat komentář