Údržba vinylové podlahy

Údržba vinylové podlahy

Vinylové podlahy patří dlouhodobě k nejoblíbenějším podlahovým krytinám  v domácnostech, díky jednoduché a nenáročné údržbě. Správná údržba a čištění krytiny Vám zajistí perfektní vzhled a dlouhou životnost. Vyzkoušejte osvědčené postupy jak správně  a čím čistit  vinylové podlahy.

Čištění vinylových podlah

Čištění vinylové podlahy vám nezabere mnoho času, pokud máme běžný prach, který stačí zamést nebo vysát vysavačem. Pokud vinylovou podlahu chceme zbavit hrubých nečistot, zaschlé špíny a fleků, podlahu vytřete teplou vodou s čistícím prostředkem. Doporučujeme používat čistící prostředky, které jsou určené přímo na odstranění nečistot z povrchu vinylových podlah. Jestli nechcete narušit povrchovou vrstvu podlahy, určitě není vhodné používat přípravek na mytí nádobí nebo jiné agresivní čistící prostředky. Většina výrobců vinylových podlah má ve své nabídce speciální čistící prostředky, které prodlouží životnost podlahy a nehrozí žádné poškození.

Údržba vinylové podlahy

Údržba vinylových podlah znamená vytvoření ochranného filmu na povrchu podlahy, který odpuzuje přilnavost špíny, nečistot a zvyšuje otěruvzdornost a vylepšuje celkový estetický dojem. Pro údržbu nebo ošetřování vinylových podlah, používejte přímo speciální čistící prostředky, které lze zakoupit u většiny výrobců vinylových podlah. Přípravky na údržbu a ošetření vinylových podlah je důležité nanášet pouze na vyčištěné podlahy. V případě pokud se přípravek používá na znečištěnou podlahu, ochranný film pokryje nečistoty, které se pak těžko odstraňují. Prostředky na údržbu je vhodné používat cca jedenkrát za měsíc, kdy můžete přidat i leštící přípravek.

 Pravidelné čištění a správná údržba vinylové podlahy vám zajistí krásný vzhled a dlouhou životnost.

Komentáře jsou u tohoto článku zakázány