UV přísada Lobadur WS UV Protect

UV přísada Lobadur WS UV Protect

Přísada vhodná do všech vodních laků LOBADUR® WS za účelem ochrany podlahy proti UV záření. Zabraňuje tmavnutí (žloutnutí) světlých dřevin (např. javor, bříza, jasan nebo jedle).

Jedno balení (100 ml) LOBADUR® WS UV Protect je určeno pro 5 l (5 kg) vodního laku LOBADUR® WS. V případě většího zředění ztrácí LOBADUR® WS UV Protect své vlastnosti.

Technické parametry - UV přísada Lobadur WS UV Protect - 0,1 L

  • Stupeň lesku: Neurčuje se
  • Balení: 100 ml
  • Oblast použití: LOBADUR® WS UV Protect je účinný světelný štít zabraňující tmavnutí světlých dřevin (např. javor, bříza, jasan nebo jedle). Tento výrobek nechrání tmavé dřeviny proti zesvětlování.
  • Před použitím: LOBADUR® WS UV Protect může být přidán do všech vodních vrchních laků LOBADUR® WS v množství 2% z celkového objemu laku. Jedno balení (100ml) LOBADUR® WS UV Protect je určeno pro 5l (5kg) vrchního laku. Přidáním většího množství se ochranný efekt nijak nezvýší, zatímco v případě většího zředění ztrácí WS UV Protect své vlastnosti.


Pokyny na zpracování:

LOBADUR® WS UV Protect smíchejte s lakem bezprostředně před jeho nanášením. Důkladně promíchejte a protřepejte. Pokud chceme použít LOBADUR® WS UV Protect do dvousložkových laků na vodní bázi (LOBADUR® WS 2K Duo, LOBADUR® WS 2K Supra, LOBADUR® WS 2K Ultra, LMS 2), NEJPRVE smícháme lak s tvrdidlem, a teprve poté smícháme s přísadou LOBADUR® WS UV Protect. Jednosložkové laky s obsahem LOBADUR® WS UV Protect musí být zpracovány v průběhu následujících 24 hodin, dvousložkové laky do doby zpracovatelnosti podle příslušného technického listu. V případě delšího skladování směsi laku a produktu WS UV Protect nezaručuje výrobce stabilitu chemických vlastností.

Barvy a laky v akci najdete zde

Pokyny k nanášení:

  1. Naneste základní lak na vodní bázi.
  2. Nechte lak zaschnout dle pokynů v technickém listě.
  3. Naneste vrstvu vrchního laku na vodní bázi s příměsí produktu LOBADUR® WS UV Protect válečkem.
  4. Nechte lak zaschnout dle pokynů v technickém listě.
  5. Mezibroušení.
  6. Naneste druhou vrstvu vrchního laku na vodní bázi s příměsí LOBADUR® WS UV Protect válečkem. 

 

Skladování a přeprava: Skladování po dobu 12 měsíců v originálně uzavřených obalech v rozmezí teplot od +5˚C do +25˚C. Dle klasifikace ADR se nejedná o nebezpečný materiál.

www.vip-podlahy.cz

Napsat komentář