Venkovní podlahové solární osvětlení

Venkovní podlahové solární osvětlení

Večerní osvětlená terasa, či chodníček, nebo příjezdová cesta vytváří příjemnou atmosféru. Navíc je noční osvětlená terasa daleko bezpečnější a nabízí lepší orientaci.

Tento druh osvětlení nabízí prakticky bezúdržbové osvětlení venkovních ploch, které je založené na výkonném LED světle. Světlo je napájeno solárními mikro panely.


Světlo je napájeno ze zdroje umístěného uvnitř tělesa světla. Zdroj světla je dobíjen pomocí několika mikro solárních panelů, které jsou součástí světla. Takže nemusíme řešit vůbec přívod elektrické energie, což je v mnoha případech problém, navíc pokud se jedná o dodatečnou montáž v již hotovém terase. Světla jsou vyráběna z různých, povětšinou odolných materiálů, včetně nerezavějící oceli, nebo s různou povrchovou úpravou. Navíc jsou tato světla vyráběna i jako pojezdová, zapuštěná i povrchová. Samozřejmostí je odolnost vůči vodě a klimatickým podmínkám všeobecně. Světla jsou osazena akumulátory, které vydrží bezproblémově napájet světla až 12 hodin v kuse. Venkovní podlahové solární osvětlení bývá standardně osazeno čidlem setmění, které zapíná světlo po setmění a s ranním rozbřeskem ho opět vypne. Kromě toho lze světlo vypínat a zapínat vestavěným vypínačem.

Instalace podlahového solárního světla je jednoduchá.

Instalace takového světla je opravdu velmi jednoduchá, pro instalaci postačí vrtačka a šroubovák. V případě, že se jedná o světla zapuštěná do dřevěné terasy, pak je třeba použít nástroj pro vytvoření otvoru do dřeva. Otvor vytvoříme vrtačkou, například sukovníkem, nebo řeznou frézkou do dřeva, která se upíná také do vrtačky. Pak už světlo bez problému usadíme do otvoru a uchytíme šrouby do dřeva.  

Podlahová solární světla jsou většinou navržena tak, aby spolehlivě a dlouhodobě fungovala, jedná se o prakticky bezúdržbový komponent, který na venkovní podlaze vytvoří po setmění velmi příjemnou atmosféru. Před samotnou montáží vložíte do tělesa předepsané akumulátory, zakoupené se světlem a pak už jen světlo namontujete na vám zvolené místo. Doporučujeme na zvolené místo solární světlo umístit napřed po dobu několika dnů na volno. Tímto získáme jistotu, že místo, které jsme vybrali, bude z hlediska dobíjení světla vyhovující. Myslí se tím veškeré stínění nad světlem, které by mělo za následek nedostatečné dobíjení akumulátoru světla. Také zda světlo vyhoví vašim požadavkům na osvětlení zvoleného místa.

V čem jsou vlastně solární světla lepší nežli ta klasická napájená elektrickými kabely?

 • jednoduchá a rychlá montáž
 • svítí stejně dobře jako světla napájená kabely
 • možnost umístit světlo kamkoliv, kde svítí slunce, bez závislosti na elektřině
 • nevyžadují přítomnost elektrikáře a realizaci přívodu elektřiny
 • vyšší bezpečnost díky absenci elektrické energie ze sítě
 • nevyžadují žádné provozní náklady (placení elektřiny)
 • díky tomu, že nevyžadují elektřinu ze sítě, jsou ohleduplnější k přírodě


Níže vám přikládáme video s montáží venkovního solárního světla.

Venkovní osvětlení v akci najdete zde

Pavel Hanzelín - portál Podlahy.com

 1. Patrik Hyka - portál Podlahy.com

  Dobrý den, o českém prodejci nevíme, ale světlo si můžete objednat například zde: http://www.amazon.com/Marine-Grade-Solar-Deck-Light/dp/B00CXUJTZ2 S pozdravem, Patrik Hyka

 2. Martin Hrdlicka

  Muzete mi prosim nekdo napsat, kde se da sehnat? Diky

 3. Martin Hrdlicka

  Dobry den. Kde je mozne toto venk.osvetl.sehnat?
  Diky patapuf.mh@gmail.com

 4. Patrik Hyka - portál Podlahy.com

  Dobrý den, toto světlo je pouze pochozí a navíc vyčnívá nad úroveň povrchu. Pokud byste chtěl světlo přímo do zámkové dlažby, které je možné přejíždět lehčími vozy, naleznete jej například zde:
  http://www.harmony-shop.cz/digi-dum/eshop/32-1-Dum/0/5/49238-Solarni-LED-svitidlo-do-dlazby-sede S pozdravem, Patrik Hyka.

 5. lacekpavel@seznam.cz

  Dobrý den, je možné toto namontovat do zámkové dlažby?
  Mohu přes to přejíždět dodávkovým vozidlem, aníž bych to poškodil?
  Jakou to má životnost?
  Děkuji za odpověd´.
  Lacek Pavel

Napsat komentář