Vyberte si metrážové  koberce z přírodních nebo umělých vláken!

Vyberte si metrážové koberce z přírodních nebo umělých vláken!

 

Metrážové koberce se prodávají v mnoha dekorech a vzorech. V současné době výrobci dbají na jejich kvalitu a nadčasovost. Běžně zakoupíte nejen klasické koberce, ale i moderní z prvotřídních materiálů. Vyrábí se v České republice a v dalších zemích, jako je Německo, Nizozemí nebo Belgie. Pokud zvažujete nákup metrážových koberců, poradíme vám, jaké jsou ty nejlepší!

Metrážové koberce do každé místnosti

Metrážové koberce bychom mohli rozdělit do několika kategorií: bytové, dětské, vlněné, zátěžové a vpichované. V nabídkách e-shopů nechybí ani zátěžové koberce s čistícími zónami, kobercové čtverce do namáhaných prostor a umělé trávníky pro zvelebení okolí vašeho domu. Metrážové koberce naleznou své uplatnění ve vaší domácnosti i v kancelářských prostorách. Dokážou zútulnit a zpříjemnit každý interiér a stanou se neodmyslitelným doplňkem.

Syntetické metrážové koberce

V e-shopech zakoupíte několik druhů koberců z různých materiálů. Nejlevnější jsou syntetické koberce vyrobené z polyamidu, polyesteru nebo polypropylenu. Tyto metrážové koberce mají skvělé antistatické vlastnosti a jsou vhodné i do domácností s alergiky, neboť jsou odolné proti roztočům. Snadno se s nimi manipuluje a oceníte na nich tvarovou stálost. Na druhou stranu mají nižší životnost a v zatěžovaných místech se mohou poškodit.

Podlahové krytiny ve slevě najdete zde

Přírodní metrážové koberce

Koberce z přírodních vláken si zamilujete pro jejich izolační vlastnosti, měkký povrch a odolnost proti znečištění. Můžete na ně položit i těžší předměty, neboť se vlákna vždy vrátí do původního tvaru. Navíc vytvářejí v místnosti příjemné klima: dokážou pohltit nadměrnou vlhkost nebo naopak zvlhčit vzduch. Počítejte však s vyšší pořizovací cenou, náročnější údržbou a s uvolňováním vláken.

U metrážových koberců si všímejte životnosti nášlapné vrstvy. Pokud je materiál kvalitní a hustota vláken dostatečná, můžete se těšit na to, že koberce budete mít po mnoho let! 

 

Napsat komentář