Vybíráme podlahu pro kuchyň a jídelnu

Vybíráme podlahu pro kuchyň a jídelnu

Kuchyň patří mezi nejvíce využívané prostory v našich domácnostech, a proto je zde důležité zvolit podlahu, která bude odpovídat všem požadavkům. Pojďme se společně podívat na to, jak vybrat ten nejlepší typ podlahy.

Vzhledem k tomu, že kuchyň je místem, kde trávíme velkou část času, měla by být podlaha odolná proti zátěži. Důležitá je také její odolnost vůči vodě, protiskluzové vlastnosti a antistatické vlastnosti. Podlaha by měla být také příjemná na dotek a teplá. Často se v kuchyni setkáváme s dlažbou, která je sice odolná, ale může být studená a náchylná k prasknutí.

Co takhle zvážit jiný typ podlahy?

Jako ideální volba se pro kuchyň jeví voděodolné podlahy, například rigidní vinylová podlaha. Její výhodou je, že při použití lepené varianty můžete poškozený dílec jednoduše nahradit novým. Dalším vhodným typem podlahy je PVC, které se nabízí v různých verzích podle zátěže. Tento typ podlahy je odolný, snadno se udržuje a nabízí širokou škálu dekorů, které vás jistě potěší.

Laminátová podlaha do kuchyně příliš vhodná není, jelikož se špatně snáší s vodou. Ale pokud si přesto přejete mít v kuchyni laminát, doporučujeme zvolit voděodolnou laminátovou podlahu AQUA+.

 

Komentáře jsou u tohoto článku zakázány