Dřevěná podlaha patří mezi nejdražší, ale ne nejodolnější podlahy
Na naší prodejně se poměrně často setkávám s mylnou představou potenciálních zákazníků.
Mnozí si totiž myslí, že když je podlaha nejdražší, tak je i zároveň nejlepší a nejodolnější.
Bohužel musím tento mylný fakt vyvrátit. Ve skutečnosti tomu tak vůbec není. Dřevěná podlaha je o přírodě, pocitu a ne o odolnosti!
Tak jako je to znát z předešlého nadpisu, dřevěná podlaha je svými charakterovými vlastnostmi předurčená hlavně pro ty zákazníky, kteří mají v oblibě přírodu, přírodní materiály a pocit přírody pod nohama. Není určená pro ty, kteří upřednosňují odolnost. Odolnost, respektive tvrdost dřevěné podlahy je daná samotnou přírodou a není ji tedy možné žádným způsobem extrémně zvýšit.
U dřevěné podlahy je možné pouze zlepšit její otěruvzdornost, a to pomocí laků či olejů.
Dřevěná podlaha vyžaduje patřičnou péči.
Jestliže chcete mít svou dřevěnou podlahu ve skvělé optické kondici, musíte se o ni také patřičně starat. To znamená podlahu pravidelně mýt a to výhradně přípravky na to určenými. Nejvhodnější je používat produkty od těch firem, které dodaly i samotný lak jako povrchovou úpravu.
Některé přípravky obsahují dokonce i přidanou hodnotu ve formě zvýšené otěruvzdornosti. To znamená, že se po jejich nanesení nanesení na oživí optika dřevěné podlahy a zároveň se na povrchové úpravě vytvoří jakýsi dodatečný ochranný film, který prodlužuje její životnost.
Otlaky v podlaze, různé rýhy a škrábance, to vše k jejímu užívání patří
Pokud si myslíte, že po pádu talíře, svazku klíčů či chození vaší manželky po dřevěné podlaze v jehlových podpatcích neuvidíte žádné stopy, tak se velmi, ale skutečně velmi mýlíte. Dřevěná podlaha totiž patří mezi měkčí podlahy, na rozdíl od laminátových, vinylových a keramických podlah.
Na dřevěných podlahách je vidět každá stopa po jakékoliv kolizi nějakého předmětu s podlahou. S čím se setkávám já, jsou nejčastěji stopy po rozloženém žehlícím prkně, sušáku na prádlo, kolečkové židli a po pádu různých předmětů. Svým zákazníkům ale vysvětluji, že pokud jsou rozhodnuti pro dřevěnou podlahu, musí se s těmito skutečnostmi smířit. To všechno ke dřevěné podlaze jednoduše patří.
Jinak řečeno, ještě nevyrostl takový strom, který by měl tak velkou tvrdost a odolnost, jakou mají například laminátové podlahy.
Poškozené dřevěné podlahy je možné renovovat
Pokud se dostane do fáze, že se už více nedokážete dívat na svoji zničenou podlahu, je právě pro vás určená její renovace. Dřevěné podlahy se renovují broušením a opětovným lakováním či olejováním. Po takové renovaci je podlaha téměř jako nová. Musíte ale vzít v úvahu, že při renovaci podlahy je nutné danou místnost zcela vyklidit. Místnost na renovaci musí být prázdná, tedy bez nábytku a bez obvodových lišt.
Dřevěné podlahy v akci najdete zde
Autor: Milan Šoška - opodlahach.sk
Souhlasim. Momentalne planuju renovaci parket. Drevo je proste drevo.
Dřevo je i přes své nedostatky stále nejlepší podlaha. Věky prověřené, hezké na pohled.. Mám téměř v celém domě a neměnil bych! Jan V.