Trendy dřevěných podlah

Trendy dřevěných podlah

Odvětví podlah se neustále vyvíjí, aby odpovídalo novým trendům a přizpůsobovalo se různým potřebám trhu. Budoucnost podlah od přírodních materiálů, rustikálních textur a udržitelných materiálů nabízí některé vzrušující změny, které jistě budou mít velký dopad na výzdobu domova. V tomto příspěvku jsme sestavili nejoblíbenější trendy pro nadcházející rok.

DŘEVĚNÁ PODLAHA NEBO MASIVNÍ DŘEVĚNÁ PODLAHA?

Masivní dřevo je preferovanou podlahovou krytinou po mnoho desetiletí, nicméně obliba a použití dřevěných podlah se díky svým mnoha výhodám zvýšilo. Dřevěné podlahy jsou stabilnější a udržitelnější než masivní tvrdé dřevo, protože z jednoho masivního prkna můžete získat více prken dřevěné podlahy. Mezi další výhody patří širší a delší prkna a také možnost instalace podlahového topení bez oddělování dřeva nebo hloubení.  

LAMINÁTOVÉ VS VINYLOVÉ PODLAHY?

Trh s vinylovými podlahami přebírá laminátový boom minulosti. Důvod pro to není překvapující, protože jeho vlastnosti jsou velkorysé: voděodolný, odolnější a kvalitnější. V závislosti na značce vypadají některé vinylové podlahy velmi jako dřevo a špičkové značky nabízejí více vzorů. Například řada kolekce vinylových podlah Designart Home obsahuje 14 dekorů imitujících dřevo a 4 dekory s imitací dlažby. Laminátové podlahy z kolekce Prime od německého výrobce Egger nabízí 5 dekorů.

PARKETY

Pro podlahu, která skutečně zaujme, jsou parkety. Masivní dubové parkety s drážkou a perem vynikají takřka neomezenou životností s možností obnovy povrchové úpravy a několikanásobného broušení. Parkety jsou dodávány v tloušťce 21mm, 15-16 mm nebo 8 mm, v různých délkách a šířkách, díky kterým můžeme tvořit zajímavé vzory. Pokud jste nečetli náš příspěvek o interiérových trendech pro rok 2022 , věnujte chvíli nahlédnutí. Většina interiérových trendů pro příští rok je neutrální barevná paleta.

V roce 2021 jsme zaznamenali nárůst šedých, přírodních a bílých podlah. Rok 2022 se připravuje tak, aby stále ukazoval trend v těchto barvách. Mezi nejoblíbenější patří přírodní, není divu, že vzhled neupraveného dřeva byl zákazníky preferovanou barvou.

Saténové a lesklé povrchy jsou minulostí. Vzhledem k tomu, že jsou oblíbené, jsou nyní namířeny opačným směrem a povrchové úpravy jako nízkoúdržbový olej vzaly za své. Trendem jsou nyní matné povrchy s velmi nízkým leskem s výhodami, jako je skrytí prachu, nedokonalostí a nečistot. Nemyslete si však, že své čisticí prostředky můžete odložit! Je nám líto, že vás zklamu, ale všechny dřevěné podlahy je třeba pravidelně čistit.  

UDRŽITELNOST

Udržitelnost je v posledním desetiletí populární téma, ale nedávné události tento trend urychlily. Lidé jsou ochotni platit vyšší ceny za produkty, jejichž účelem je zachránit planetu. Jak již bylo řečeno, je velmi důležité, aby výrobci podlah vyhověli a byli na správné straně věci.

Komentáře jsou u tohoto článku zakázány